Skvělý výkon Hudlera vyřazení Calgary neodvrátil, postupuje Anaheim

Až v pátém zápase semifinále Západní konference NHL se bodově prosadil český útočník Jiří Hudler. Jeho dva body ale nezabránily prohře 2:3 v prodloužení a vyřazení od Anaheimu. Ve Východní konferenci vyrovnali New York Rangers sérii s Washingtonem na 3:3.

Jiří Hudler přijímá gratulace od spoluhráčů

Jiří Hudler přijímá gratulace od spoluhráčů | Zdroj: Reuters

Na svůj první gól v sérii proti Anaheimu čekal Jiří Hudler až do 11. minuty pátého zápasu, pak si během přesilové hry zpracoval Widemanovu přihrávku a z vrcholu levého kruhu propálil Andersena v domácí brance.

Téměř přesně po pěti minutách druhé třetiny Ducks díky Keslerovi vyrovnali, o 56 sekund později ale Hudler zadovkou z rohu našel mezi kruhy spoluhráče Gaudreaua, který vrátil Calgary vedení.

O nadějný stav ale Flames připravil hned v úvodu třetí části hry Matt Beleskey, který poslal zápas do prodloužení. Během něj si Ducks vytvořili obrovský tlak a po dvou a půl minutách rozhodl Corey Perry o vítězství 3:2 a postupu Anaheimu 4:1 na zápasy.

Za vítěze odehrál necelých 9 minut Tomáš Fleischmann, Jiří Sekáč se do sestavy Ducks pro tento zápas nedostal.

Semifinále Východní konference mezi newyorskými Rangers a Washingtonem bude muset rozhodnout až sedmé utkání. V šestém zápase na ledě Capitals totiž hosté zvítězili 4:3 a po dvou výhrách v řadě dorovnali stav série na 3:3.

2. kolo play off NHL:
Západní konference - 5. zápas:
Anaheim - Calgary 3:2 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 25. Kesler, 41. Beleskey, 63. Perry - 11. Hudler, 26. Gaudreau (Hudler). Střely na branku: 47:19. Diváci: 17.284. Hvězdy utkání: 1. Perry, 2. Kesler (oba Anaheim), 3. Rämö (Calgary). Konečný stav série: 4:1.

Východní konference - 6. zápas:
Washington - New York Rangers 3:4 (0:2, 1:0, 2:2)
Branky: 21. Chimera, 48. Kuzněcov, 51. Ward - 1. a 20. Kreider, 41. Nash, 45. Boyle. Střely na branku: 45:28. Diváci: 18.506. Hvězdy utkání: 1. Kreider (Rangers), 2. Ward, 3. Chimera (oba Washington). Stav série: 3:3.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít