Švédské hokejové hry se poprvé v historii nehrají ve Stockholmu, ale v Malmö

Čeští hokejisté mají před sebou jeden z posledních velkých testů před světovým šampionátem. Zápasem proti domácímu výběru vstoupí v 19 hodin do "Švédských her", které se z tradičního Stockholmu přesouvají do Malmö.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trénink českých hokejistů v Malmö | Foto: Josef Adlt ČSLH

„Pro fanoušky je určitě dobré, když se to přesouvá do jiných měst, tak mají i ostatní lidé možnost vidět hrát národní týmy. Tady mají nádhernou halu. Já jsem byl sám překvapený, mají tady hezké kabiny a i celkově je ta hala nádherná,“ rozplývá se útočník moskevského Dynama Jakub Petružálek.

Přesunout turnaj do třetího největšího města ve Švédsku byla skoro nutnost. Stockholm byl loni dějištěm světového šampionátu a v květnu se tam bude mistrovství světa konat znovu. Pořadatelé se tak chtěli vyhnout případnému nezájmu fanoušků a raději turnaj uspořádali v Malmö a hráči změnu prostředí přivítali.

Přehrát

00:00 / 00:00

S českým hokejovým týmem mluvil v Malmö Petr Kadeřábek

„Člověk se podívá do jiného města, na jiný stadion, je to takový nový impulz,“ říká Petr Čáslava, se 160 starty nejzkušenější hráč současného Hadamczikova výběru.

Čáslava s Irglem už v Malmö hráli

V roce 2008 zde Češi při slavnostním otevření haly porazili Švédsko 6:2. Jinak ale Malmö reprezentační akce nehostilo a v současnosti se zde hraje pouze druhá nejvyšší švédská soutěž, což sebou přináší i určité problémy.

„Ten puk dneska nejezdil, nebylo to ideální. I brusle pomalu jezdily. Nevím, jestli je to tím, že ten led malovali. Nebyl úplně ideální a bylo tam dost sněhu. Doufejme, že to bude o něco lepší, ale ideální led to určitě nebude.“ I přesto by se právě Jakub Petružálek měl dokázat střelecky prosadit.

Trénink českých hokejistů v Malmö | Foto: Josef Adlt ČSLH

Znovu se totiž postaví po bok svého někdejšího parťáka s Chabarovsku Petra Vrány a společně s Petrem Tenkrátem by měli být nejúdernější útočnou trojicí českého týmu. „Na jedné lajně to nemůže stát. Ty lajny musí být víc produktivní. Samozřejmě my jsme na posledním turnaji dali dva góly, třináct dostali, tak to chceme každopádně změnit,“ říká rezolutně asistent trenéra Josef Paleček. Zápas se Švédskem začne v 19 hodin.

Petr Kadeřábek, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme