V O2 areně panuje při zápasech MS horko. Pociťují to diváci i hokejisté

Květnový termín hokejového mistrovství světa sice vyhovuje fanouškům, kteří mohou zápasy sledovat za příjemného počasí třeba ve fanzónách, ale hokejisté z něj už tolik nadšení nejsou. V halách totiž často v tomto ročním období pociťují pořádné horko. Stejně jako při letošním šampionátu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

MS Česko - Kanada. Hokejisté Jakub Nakládal a Claude Giroux | Foto: Český rozhlas

„Sil ubývá, zápasy jsou těžké a je tady teplo,“ říká obránce českého týmu Jakub Nakládal. S tím největším teplem v hale mají největší zkušenosti právě domácí hráči, jejich zápasy byly logicky všechny vyprodané.

Navíc se hrály až jako poslední během hracího dne a hala se tak stihne vyhřát i od diváků.

Přehrát

00:00 / 00:00

Obránce českého celku Jakub Nakládal přiznal, že v horku hokejistům rychleji ubývají síly

„Už když jsme začali trénovat sotva ve dvaceti lidech, tak tady bylo obrovské teplo. Teď je na stadionu přes 17 tisíc diváků, není to nic příjemného,“ podotkl obránce finského TPS turku.

„V zápase to ale člověk tolik nevnímá, i když nějaké síly to vezme,“ přiznává Nakládal, že kromě vysoké tempa zápasů se Švédskem, Lotyšskem a Kanadou bere síly i takříkajíc jarní počasí v pražské hale.

Důkazem je to, že na tribuně můžete klidně sedět v tričku, což byste na některých extraligových stadionech, kdyby se ještě v těchto dnech hrálo, nemohli. V Ostravě je ale pro hokejisty příjemněji.

Máte nejlepší halu v Evropě, tvrdí hokejový šéf Fasel. Líbí se mu atmosféra na MS

Číst článek

„V Praze je v hale vedro? Hraju v Severní Karolíně, kde je poměrně teplo a tady v Ostravě mi to přijde v pořádku. Je ale pravda, že jsou v tom mnohdy velké rozdíly. Co jsem tady zatím poznal, tak je tu mnohem chladněji než na většině stadionů,“ říká americký obránce Caroliny Justin Faulk.

V ostravské hale pro světový šampionát je jistě příjemněji i proto, že má zhruba poloviční kapacitu než ta v Praze. Ale v nadsázce řečeno, i v poměrně chladné ostravské hale může být někomu vedro.

„Třeba hráči Edmontonu se tu musí potit, u nich je totiž hrozná zima, asi největší. Ale celkově je to tu v pohodě, dá se v tom bez problémů hrát. Na to, že je jaro, zvládají organizátoři udržet v hale poměrně chladno,“ chválí Justin Faulk ostravskou halu.

Jeho tým zatím vede skupinu B a možná změnil své původní ambice na minimálně semifinálové. To už by totiž Američané hráli v Praze – v horku a na ledě, který prý ke konci zápasů není ideální.

„Když jsme přijeli, tak led nebyl vůbec dobrý. Byl hodně měkký, po chvilce tréninku puky odskakovaly a špatně se na něm kombinovalo. Teď se to zlepšilo, ale velký vliv na led má teplo, které v aréně je. Ke konci třetiny už byly vidět za brankami kaluže,“ připomněl Jakub Nakládal.

Český reprezentant by se asi nezlobil, když by si ve vyhřáté O2 areně zahrál dva zápasy během závěrečného víkendu, který v Praze nabídne obě semifinále a zápas o bronz i o zlato.

MS v hokeji 2015 | Foto: Český rozhlas

František Kuna, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme