Deblkanoisté vybojovali olympiádu, do finále MS ale nepostoupili

Čeští deblkanoisté Jaroslav Volf s Ondřejem Štěpánkem vybojovali pro svou zem účastnické místo na olympijských hrách v Londýně. Na světovém šampionátu v Bratislavě ale budou stejně jako další dvě české lodě chybět v odpoledním finále, protože obsadili až jedenáctou pozici. Nedařilo se ani kajakářce Štěpánce Hilgertové, která svůj závod sice dobře začala, nakonec ale skončila až sedmadvacátá a do finále nepostoupila.

MS ve vodním slalomu, kvalifikační jízdy 9. září v Čunovu v Bratislavě. Čeští závodníci Jaroslav Volf a Ondrej Štepánek jedou kvalifikační jízdu v kategorii C2 | Zdroj: ČTK

K zajištění olympijské účasti to české dvojici stačilo. Ve hře bylo osm míst, po jednom pro každou zemi, a v desetičlenném finále mají hned trojnásobné zastoupení domácí Slováci a po dvou lodích Francouzi a Britové.

Dvojnásobní olympijští medailisté Volf se Štěpánkem doplatili na dva dotyky branek, čistě nezajeli svoji jízdu ani Tomáš Koplík s Jakubem Vrzáněm (13.) a Jan Havlíček s Lukášem Přindou (17.).

Deblkanoe je druhou českou lodí s jistotou startu na OH. Už po páteční kvalifikaci měly zaručené místo i kajakářky, kterým se ale dnes nedařilo. Štěpánka Hilgertová byla sice dlouho na mezičasech první, nakonec ale kvůli jediné chybě skončila až sedmadvacátá a finále jí uniklo.

Mezi deblkanoisty triumfovali na mistrovství světa počtvrté za sebou a popáté celkově bratři Hochschornerové, mezi kajakářkami byla nejlepší Rakušanka Kuhnleová.

MS ve vodním slalomu v Bratislavě:

Muži:

C2: 1. Pavol Hochschorner, Peter Hochschorner (SR) 106,76 (0 tr. sekund), 2. Lefevre, Gargaud Chanut (Fr.) 107,49 (0), 3. L. Škantár, P. Škantár (SR) 109,86 (2), ...v semifinále 11. Volf, Štěpánek 115,96 (4), 13. Koplík, Vrzáň 116,99 (2), 17. Havlíček, Přinda (všichni ČR) 120,91 (6).

Ženy:

K1: 1. Kuhnleová (Rak.) 110,05 (2), 2. Dukátová (SR) 113,33 (0), 3. Chourrautová (Šp.) 113,58 (0), ...v semifinále 11. Kudějová 119,25 (6), 13. Pavelková 120,76 (2), 27. Hilgertová 210,47 (102).

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít