Návrat do Čech z USA zraněného cyklistu Jiřího Ježka dojal

Nejúspěšnější paralympijský cyklista všech dob Jiří Ježek se po těžkém zranění vrátil do České republiky. Hendikepovaný sportovec, který 31. srpna spadl v hromadném spurtu na světovém šampionátu, se chtěl co nejdřív vrátit domů a to i navzdory obavám doktorů z dlouhého letu ze Spojených států.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šestinásobný paralympijský vítěz v cyklistice Jiří Ježek s manželkou Soňou po těžkém zranění na mistrovství světa v USA přiletěl do České republiky na letiště Václava Havla | Zdroj: ČTK

„Nakonec jsem v letadle problémy s přetlakem, kterého se všichni obávali, vůbec necítil. Je fakt, že jsem bral prášky ještě častěji než normálně i z důvodu, aby to náhodou nepřišlo k sobě naplno v té výšce,“ říkal na ruzyňském letišti Jiří Ježek.

Kvůli pádu na plůtky na mistrovství světa v individuálním závodě přišel o část plíce. Ježkův stav se ale nečekaně rychle zlepšoval a podle svých slov už přes týden myslel na cestu do České republiky.

„Jsem rád, že jsem tady, a děkuju strašně moc za hezké přivítání,“ pokračoval viditelně dojatý Jiří Ježek, kterého na letišti vřele přivítali nejen členové rodiny. Sám totiž moc dobře ví, že je ho pád mohl dopadnout mnohem hůř.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na přílet zraněného hendikepovaného cyklisty Jiřího Ježka čekal na ryziňském letišti reportér Jakub Marek

„Jenom díky tomu, že jsem měl nějakou fyzickou kondici a obrovské štěstí, jsem to přežil. Úraz to byl hodně nebezpečný, spíš život ohrožující,“ popisoval hendikepovaný cyklista.

A přes všechno zlé, co se mu ve Spojených státech přihodilo, dokázal najít na americkém Greenville i pozitiva.

„Když už se to mělo někde stát, jsem strašně rád, že právě tam, protože samotný závod i ten úraz byl kousek od nemocnice a také, že lékaři specialisti, kteří mi dělali jak hrudník, tak ruku, jsou opravdu špičky v oboru v USA. Měl jsem štěstí i s průběhem léčby, že nenastaly žádné komplikace. Asi za to hodně vděčím i fanouškům.“

Nejprve se dostat do kondice a pak se uvidí

Přestože ho teď ještě čeká hodně návštěv doktorů, přemýšlí už také o paralympijských hrách, které budou za dva roky v brazilském Rio de Janeiru 2016.

„Cíl to je. Jsem závodník a chtěl bych závodit, ale teď nemůžu říct. Není to ani 50 na 50, zatím prostě o kole nepřemýšlím. Chci se teď dostat do fyzické kondice, abych mohl fungovat normálně,“ povídá Ježek a dodává:

„Sám si dávám čas do půlky listopadu, abych věděl, jestli to půjde dál. A kdyby to šlo a zjistil bych, že chci závodit dál, tak bych začal trénovat až na jaře.“

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme