Nymburk důležité utkání v Eurocupu nezvládl, prohrály i basketbalistky

Basketbalisté Nymburku vstoupili do druhé fáze Eurocupu domácí porážkou 72:84 s Petrohradem. Na mezinárodní scéně se nedařilo ani basketbalistkám. USK Praha v souboji o první místo ve skupině Evropské ligy podlehl 74:84 Jekatěrinbugu a hráčky brněnského IMOSu na domácí palubovce nestačily na Bourges 48:79. Prohrály tak i osmé utkání.

Nymburský Jiří Welsch (v bílém) brání míč před Arťomem Komolovem z Petrohradu

Nymburský Jiří Welsch (v bílém) brání míč před Arťomem Komolovem z Petrohradu | Zdroj: ČTK

Nymburku se přes pozornou obranu ruského celku se poprvé ze hry prosadil až po třech minutách, ale problémy domácích v zakončení pokračovaly.

Středočeši navíc kupili zbytečné chyby, kterým na konci druhé čtvrtiny pomohli Petrohradu až k patnáctibodovému vedení.

Prohra s Petrohradem je obrovská komplikace, ví nymburský Benda

V dalším průběhu se už rozdíl mezi oběma týmy nezvětšoval díky zlepšené hře Nymburku a především skvělé střelbě Chestera Simmonse, který zaznamenal v utkání 19 bodů. Hosté ale nápor ustáli a znovu dostali zápas pod kontrolu v podobě dvouciferného vedení.

Nymburk se sice snažil o zdramatizování zápasu, ale přiblížil se maximálně na devět bodů. V klidu hrající Petrohrad si hlídal náskok a vyhrál i druhé vzájemné utkání v sezoně. Svěřenci kouče Kestutise Kemzury si tak hned v úvodu zkomplikovali vyhlídky na postup do vyřazovací části soutěže.

Pražanky vedení neudržely

Jen poločas dokázaly basketbalistky USK Praha držet krok v utkání Evropské ligy na palubovce Jekatěrinburgu. Do druhé poloviny utkání šly Pražačky sice s jednobodovým vedením, ale poté se jim přestalo dařit v útoku a nakonec prohrály rozdílem deseti bodů.

V tabulce skupiny A tak zůstávají se třemi porážkami a čtyřmi výhrami na třetím místě. Dotáhnout se na ně ale může Montpellier.

Ani v osmém utkání základní skupiny nedokázaly hráčky brněnského IMOSu zvítězit. V domácím prostředí sice vytasily proti Bourges novou posilu Slovenku Jalčovou, ale francouzskému soupeři se dokázaly vyrovnat jen v první čtvrtině, po které prohrávaly o osm bodů.

Po změně stran se podařilo mladému celku Brňanek částečně zabránit dalšímu výraznému narůstání v rozdílu skóre.

Evropský pohár basketbalistů - osmifinálová skupina G, 1. kolo:

Nymburk - Zenit Petrohrad 72:84 (16:23, 34:46, 54:64)
Nejvíce bodů: Simmons 19, Burns 16, Washington 14, Benda 9 - Hodge 18, Vichrov 15, Borovnjak 11, Landry 10. Fauly: 18:17. Trestné hody: 20/12 - 18/14. Trojky: 6:4. Doskoky: 27:39.

Evropská liga basketbalistek - 7. kolo, skupina B:

IMOS Brno - Tango Bourges 48:79 (16:24, 26:46, 40:62)
Nejvíce bodů: Hindráková 16, Stejskalová 9, Mainclová 7, Kašpárková 6 - Ciaková 19, Leedhamová 13, Toloová 12, Dumercová 11. Fauly: 18:12. Trestné hody: 10/7 - 21/10. Trojky: 5:3. Doskoky: 24:31.

8. kolo, skupina A:
Jekatěrinburg - ZVVZ USK Praha 84:74 (22:28, 43:44, 64:57)
Nejvíce bodů: Taurasiová 28, Torrensová 16, Parkerová 12, Grudaová 9 - Vítečková 23, Vaughnová a Petrovičová po 13. Fauly: 14:20. Trestné hody: 20/13 - 16/10. Trojky: 9:8. Doskoky: 43:34.

Jakub Marek, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít