Plavkyně Pechanová vyhrála závod GP na 15 km v Cancúnu

Česká dálková plavkyně Jana Pechanová zvítězila v závodě grand prix na 15 kilometrů v mexickém Cancúnu. V závěrečném finiši porazila o 34 setin sekundy Němku Angelu Maurerovou. Závod mužů vyhrál na stejné distanci Thomas Lurz.

Jana Pechanová po 10. místě v závodu na 5 kilometrů na MS

Jana Pechanová po 10. místě v závodu na 5 kilometrů na MS | Foto: Michal Jurman

Pechanová tak navázala na sedmou příčku z úterního závodu Světového poháru na olympijské desetikilometrové trati. Tu poplave také na hrách v Londýně. Triumfem na patnácti kilometrech byla česká plavkyně příjemně překvapená, zejména proto, že na finiši většinou moc silná nebývá.

„Pět minut před námi startovali kluci, bylo jasné, že nás dojedou. Záleželo podle mě i na tom, kdo se s nimi dokáže udržet a využít téhle ‚pomoci‘ a vyvézt se s nimi. Já téhle možnosti využila, a díky tomu jsem měla možnost bojovat o zlato, které jsem nakonec získala.“

00:00 / 00:00

Jana Pechanová hodnotí svůj zlatý úspěch na Grand Prix v Cancúnu

Šesté místo obsadila v závodě Silvie Rybářová, i díky tomu, že startovní pole bylo chudší než na olympijské vzdálenosti. Mezi muži skončil Jan Pošmourný devátý, Libor Smolka třináctý. Rostislav Vítek závod nedokončil.