Večerní zápasy na ME obrátily basketbalistkám denní režim

Po úspěšném vstupu do mistrovství Evropy a výhře nad celkem Izraele čeká české basketbalistky další soupeř. Tím bude Velká Británie. Zápas v polské Bydhošti začíná ve 20 hodin a 30 minut.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aleš Kaplan kondiční trenér basketbalistek se během tréninku stará i o zábavu | Foto: Pavel Petr

České lvice získaly úvodní výhrou patřičné sebevědomí. Trenér Lubor Blažek proto může být před dalším utkáním spokojený.

„Myslím, že jsme do hry dostali všechny hráčky, i když třeba na minutu, na dvě. Že jsme přeci jenom rozložili síly, odolali tvrdosti a hlavně nervozitě prvního zápasu. Říkal jsem: Hrajte to pro radost a nepřemýšlejte o tom, že se tento turnaj jmenuje mistrovství Evropy,“ prohlásil trenér českých basketbalistek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Večerní zápasy na ME obrátily basketbalistkám denní režim

Zápas ale nedohrála Romana Hejdová. Z kabiny českého týmu zaznívaly hlasy o tom, že její start v utkání s Velkou Británií je vážně ohrožen. „U Romany mě to hodně mrzí, ale věřím, že doktoři ji dají dohromady. Sice asi nenastoupí, ale v tom třetím zápase chci věřit, nebo věřím tomu, že už hrát bude,“ doufá Lubor Blažek.

Dnes dopoledne naordinoval hráčkám tradiční předzápasový trénink a ke slovu přišel také rozbor hry soupeřek. „Teprve uvidíme, jak na tom budou, ale myslím, že to bude o něco těžší soupeř. Protože co víme třeba ještě z univerziády nebo z nějakých zápasů, tak jsou mnohem tvrdší v soubojích pod košem,“ tuší na křídle hrající Michaela Zrůstová.

Vedle soupeřek se musí znovu vyrovnat s faktem, že stejně jako v průběhu celé základní skupiny Češky hrají svůj zápas až večer od půl deváté. „Nejhorší je přijít ze zápasu v půl jedenácté. Pak se jdeme najíst a člověku se nechce spát, protože má obrácený celý režim. Ve dvě hodiny ráno na sebe koukáme na pokoji.“

Pravdou je, že čas na hotelu se při takovém začátku utkání neuvěřitelně vleče. Nabízí se například alespoň možnost procházky po Bydhošti.

„Šly jsme se na chviličku projít, protože trávit celý den dvanáct hodin na hotelu, to si nemá smysl. A čím víc su na hotelu, tím víc su unavená, chce se mi pořád spát. Takže se radši jdu projít nebo tak něco,“ přišla s receptem, jak se koncentrovat a připravit na večerní zápas, Michaela Zrůstová.

Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme