Berdych postoupil v Madridu do čtvrtfinále, Kvitová do semifinále

Český tenista Tomáš Berdych zvládl ve španělském Madridu osmifinálový zápas s Francouzem Tsongou, když vyhrál ve dvou setech a postoupil do čtvrtfinále. Petra Kvitová už čtvrtfinálovou bitvu zvládla a postoupila do semifinále. Naopak semifinále si nezahraje Lucie Šafářová, která prohrála s Ruskou Kuzněcovovou.

Tomáš Berdych porazil na turnaji v Madridu Francouze Tsongu a postoupil do čtvrtfinále | Zdroj: Reuters

Šafářová byla přitom hodně blízko postupu. Po vyhraném prvním setu, který ukončila při podání soupeřky čistou hrou, dovedla druhou sadu do tiebreaku.

Dramatický závěr však nezvládla, vedla sice 5:2, ale pak ztratila pět míčků v řadě a Kuzněcovová proměnila hned první mečbol a poslala zápas do rozhodující třetí sady.

V ní vedla Šafářová 5:4 a podávala na vítězství v zápasu. V průběhu dlouhého gamu nejdříve odvrátila tři brejkboly a pak neproměnila ani jeden ze dvou mečbolů.

Čtvrtý brejkbol už Ruska využila, set dovedla opět do tiebreaku a ten ovládla jasně 7:3.

Kvitová vyhrála nad Beguovou z Rumunska první set 7:5, když rozhodující game získala při podání soupeřky. Za stavu 6:5 se dostala do vedení 40:30 a hned první setbol využila.

Druhý set už byl z pohledu české fedcupové reprezentantky jednoznačnější. Kvitová se dostala do vedení 4:1 a za stavu 5:3 měla tři mečboly.

Ani jeden ale nevyužila a tak se rozhodlo až v devátém gamu. Ten Kvitová získala čistou hrou a celé utkání tak vyhrála 7:5, 6:3.

Tomáš Berdych potvrdil, že se mu proti Tsongovi daří. Aktuální bilance vzájemných zápasů je 6:2 ve prospěch českého tenisty.

První set byl hodně vyrovnaný. Za stavu 6:5 se podařilo Berdychovi podruhé získat podání soupeře a čistou hrou ukončil první sadu.

Ve druhém setu se dostal český hráč do vedení 4:1, které ještě v závěru zvýraznil. Tsongovi sebral servis nejdříve ve 4. gamu a pak i v poslední hře druhé setu i zápasu. Ve čtvrtfinále čeká na šestého nasazeného Berdycha Američan Isner.

Tenisový turnaj mužů a žen v Madridu:

Dvouhra mužů – 3. kolo: Berdych (6-ČR) - Tsonga (12-Fr.) 7:5, 6:2.

Dvouhra žen - čtvrtfinále: Kuzněcovová (Rus.) - Šafářová (13-ČR) 5:7, 7:6 (7:5), 7:6 (7:3), Kvitová (4-ČR) - Beguová (Rum.) 7:5, 6:3.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít