Tomáš Berdych zažil v přípravě na Australian Open extrémy, v Melbourne představí nového sponzora

Hned první hrací den zasáhne do programu Australian Open nejlepší český tenista. Tomáš Berdych je jako turnajová pětka favoritem ve svém zápasu prvního kola proti Američanu Russellovi, přestože se kvůli puchýři na prstu pravé ruky nemusí cítit komfortně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tenista Tomáš Berdych trénuje v Melbourne na Australian Open 2013 | Foto: Jaroslav Plašil | Zdroj: Český rozhlas

Když Tomáš Berdych trénoval před svým úvodním zápase v Melbourne, tak si občas za dohledu španělského fyzioterapeuta Josého Castilly zkontroloval pravou ruku.

Jak velkou komplikací je puchýř na jednom z prstů?

To jsou jenom takové denní problémy. Dělal jsem si z toho srandu, Nadal má zavázaných pět prstů a já zatím jeden.

Je fakt, že teď jste nemohl ruku pošetřit. Na exhibičním přípravném turnaji v Kooyongu jste hrál tři zápasy v řadě. Jste právě díky těmto duelům slušně rozehraný před prvním grandslamem?

Přehrát

00:00 / 00:00

S tenistou Tomášem Berdychem natáčel v Melbourne Jaroslav Plašil

Určitě dobré tři zápasy, hodily se. To je bez debat. Protože tím, jak to bylo loni docela dlouhé – možná až zbytečně náročné se spoustou věcí kolem – tak to bylo takové rozházené a bylo to třeba srovnat. Všechno směřovalo k tomu, aby to teď bylo dobré a jak to má být.

Jak moc tedy k urovnávání následků té loňské dlouhé a úspěšné sezóny pomohl turnaj v indickém Čennaí? Kolegové z vašeho realizačního týmu se zrovna nerozplývali nad podmínkami, které tam panovaly. Třeba váš herní trenér Tomáš Krupa říkal, že i povlečení na hotelu bylo vlhké…

Já nevím, já už bych tam nechtěl! Nebylo to asi úplně nejšťastnější rozhodnutí to tam dát, ale člověk se musí poučit i z chyb. Složité je to v tom, že podmínky jsou tam hrozně těžké, je tam strašné vlhko, vedro, dusno a já, který jsem náročný na jídlo a na to, co potřebuji kolem, tak jsem tam s tím měl strašný problém.

Dohrával jsem zápas a říkal jsem klukům, že jsem se tak blbě nikdy necítil. Říkám: Nevím, co je! Motá se mi hlava! Když jsme to pak zpětně řešili, tak nám více méně došlo, že jsem neměl mít ani z čeho nějakou energii. Takže to byl fakt boj, víc než aby člověk odehrál nějaký dobrý turnaj. Byl to spíš boj sám se sebou než s jedním nebo druhým soupeřem.

To ale musel být pořádný kontrast s tím, co jste zažil v Arabských emirátech na přelomu roku při exhibici…

To jsou asi zrovna dva úplně největší extrémy, opravdu ano. Ale zase nechci, ať to vyzní, že si člověk na něco stěžuje, protože má vždycky volbu výběru naplánovat si program sám. Takhle bych to nebral, tak to na světě chodí, že nejsou všechny země stejné.

Když jsme u těch kontrastů, rozdílů či změn, jednu takovou jste připravil, pokud se jedná o vaše vybavení či oblečení. Proč jste se tak rozhodl?

Mně skončila smlouva, to bylo jasné. Nějakou nabídku jsem od nich dostal, s tou jsem nebyl spokojený. A když jsem se dostal k tomuhle, tak mě to prostě zaujalo po všech stránkách. Je to něco, co ještě nikdy v tenise nebylo. Asi tak.

Tomáš Berdych bude hrát v Meblourne zatím bez loga, i když svého nového sponzora v úterý představí. Ale to dosud mezi tenisty nevídané, uvidí fanoušci už v pondělí při zápase českého hráče s Američanem Russellem. Na Radiožurnálu o tom vše podstatné uslyšíte.

Jaroslav Plašil, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme