Kvůli koncentraci střílel Moravec terče v jiném pořadí. Chyby se ale nevyvaroval

Ondřej Moravec zůstal na biatlonovém mistrovství světa znovu jen na dostřel medaili. Ve stíhacím závodě v rakouském Hochfilzenu obsadil páté místo a zase mohl litovat chyby na poslední střelecké položce, která ho připravila o cenný kov.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Moravec skončil ve stíhacím závodě pátý

Ondřej Moravec skončil ve stíhacím závodě pátý | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

Zopakoval jste pátou příčku po sprintu… Jak vnímáte dnešní závod?
Dneska medaile visela výš a neměl jsem na ni, dvě chyby je moc. Jednou se tam dalo bojovat, ale na stojce jsem na to neměl. Zkoušel jsem poslední položku od prostředka, střílel jsem úplně jiné pořadí terčů kvůli koncentraci, ale stejně jsem tam chybu udělal. Trošku mě stoják mrzí, ale zatím opravdu nejsem schopen to tam ustát. Potřebuju se chytit a myslím si, že pak je to otázka sebedůvěry, kdy to tam začnu střílet a ono to půjde.

Přehrát

00:00 / 00:00

Stejně jako Gabriela Koukalová střílel poslední položku od prostředka, na rozdíl od ní ale Ondřej Moravec jeden terč minul

Tušil jste na poslední střelecké položce, že pálíte o cenný kov?
Abych pravdu řekl, tak jsem soupeře je nevnímal. Snažil jsem se koncentrovat na svou střelbu. Samozřejmě, když jsem přijel čtvrtý a dva tam ještě přede mnou byli, tak je člověku jasný, že pokud by došlo k chybě soupeřů, tak určitě střílí o medaili. Snažil jsem se koncentrovat, ale bohužel ta chyba tam zase byla a to mě stálo medaili.

Byla pro vás Gabriela Koukalová, dvojnásobná medailistka z Hochfilzenu, inspirací?
Gabča určitě, dneška škoda na první položce. To jsem jí hrozně litoval, protože zášprc, co tam měla, ji stál minimálně stříbro, ne-li zlato. Pro mě určitě u ní inspirací, ona přesně udělala to, co já ne. Poslední položku také střílela od prostředka a dal a nulu. to je rozdíl mezi šampiony a těmi, co se na ně koukají. Prostě nula na odchod.

Co říkáte na výkon legendy Ole Einara Björndalena, který dosáhl na bronz?
Je dobrý no. Zase předvedl, že se dokáže připravit. Bohužel to poslední kolo nemá tak silné. Myslím, že na tom není tak, jak by si asi představoval, ale dneska s jednou střílel výborně a zaslouží si to. Pro mě to je prostě pán.

Jan Suchan, Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme