Martina Sáblíková: Je super dostat se do první desítky

Rychlobruslařka Martina Sáblíková opět vyhrála anketu Sportovec roku. Podařilo se jí to už potřetí, navíc obhájila loňský triumf. Tolik jen pro rozjezd a malou rekapitulaci faktů. Ano, i Martina Sáblíková, majitelka dvou zlatých olympijských medailí si svého úspěchu všimla. Dojal ji, ale částečně se mu, asi jako jediná, divila.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Anketa Sportovec roku 2010 - vítězka Martina Sáblíková, rychlobruslení

Anketa Sportovec roku 2010 - vítězka Martina Sáblíková, rychlobruslení | Foto: Vojtěch Bureš | Zdroj: Český rozhlas

Kdo z českých sportovců vybojoval ma zimní olympiádě zlato, vyhrál v anketě Klubu sportovních novinářů. Bez výjimky. No, a protože si Martina Sáblíková pojistila zlato z tříkilometrové trati ještě triumfem na pětce, nebylo už od února vcelku moc co řešit. Jestli byste ale čekali jen samozřejmé díky a úsměv s nadhledem, jo, to jsem já ta vaše vítězka, pak byste se v odhadu Martina Sáblíkové spletli. "Samozřejmě je to super se dostat do první desítky a být tam čtvrtým rokem. Jsem za to strašně vděčná."

Přehrát

00:00 / 00:00

Martina Sáblíková: Je super dostat se do první desítky

Že to není jen úplně obyčejné poděkování, viďte? A také vás zarazilo, že Martina Sáblíková neděkovala za hlasy, které ji přisoudily vítězství, ale už vůbec za to, že byla v nejlepší desítce sportovců? "Tak už jenom se tam dostat je úplně bezvadný. Protože sportovců, hlavně těch dobrejch, je letos maximum, a vybrat z nich deset nejlepších muselo dát hroznou práci a proto jsem ráda, že tam jsem."

Bla bla bla? Ne. Martině Sáblíkové toto opravdu můžete věřit. Nejen proto, že to prostě řekla, ale i podle toho, jak se chovala na celém galavečeru. Nohy ji bolely od mučících bot, chvílemi sotva stála, ale vydržela do celkem pokročilé hodiny, kozačky s podpadkem - či co to bylo - nevyzula, ale navíc neodmítla ani jednu žádost o společné foto. Přitom mohla vše zabalit po chvilce a ztratit se do hotelového pokoje. Na moment se vžila do role emeritní lčenky Klubu sportovních novinářů. A po třech dlouhých sekundách pronesla svůj tip. Tedy spíš netip. "To je těžké, neptejte se mě."

Souhlasím, také jsem neměl lehkou volbu, takže to slečna Sáblíková musela zkusit podruhé. "Já nevím, nikdy nehodnotím sebe, takže sebe tam nepočítám. Dala bych to Synek, Bauer, Záhrobská." Pravda, neshodli jsme se na pořadí. A ne, nenapsal jsem na první místo Martinu Sáblíkovou. Ale co můžu potvrdit: ani dvě olympijská zlata tu fajn holku ze Žďáru nezměnila.

Tomáš Kohout, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme