sportovec roku

|Martin Charvát, Vojtěch Man |Ostatní sporty

Krpálek je jasným favoritem Sportovce roku, zřejmě ukončí letitou vládu žen

Po závodech jsou často upocené a jen lapají po dechu, na dnešní večer se ale nejlepší české sportovkyně v klidu připraví a v krásných večerních šatech půjdou na vyhlášení Sportovce roku. V posledních deseti letech si pokaždé jedna z nich odnesla vítěznou trofej, a i proto není divu, že se na galavečer pravidelně těší. Hlavní cenu si ale zřejmě odnese muž.

| ČTK |Ostatní sporty

V desítce Sportovce roku je favorit Krpálek, ale i lezec Ondra

Olympijský vítěz v judu a favorit ankety Lukáš Krpálek je v elitní desítce, z níž bude zvolen Sportovec roku 2016. Mezi elitu se dostalo deset zástupců různých sportů, z nichž je šest medailistů z her v Riu de Janeiru. V prvním kole ankety hlasovalo 216 členů Klubu sportovních novinářů, vítěz bude dekorován ve čtvrtek 22. prosince večer v pražském hotelu Hilton.

|Jakub Marek, Vojtěch Man |Atletika

PŘÍBĚHY 2015: Zuzanu Hejnovou zbrzdila rekonvalescence. Od července znovu vládne

Atletka Zuzana Hejnová letos potvrdila své pravidlo šťastných lichých roků. První velkou zlatou medaili vybojovala v roce 2003 na dorosteneckém mistrovství světa v kanadském Sherbrooku a poslední před čtyřmi měsíci na šampionátu dospělých v Pekingu. V Číně navíc jako první žena v historii obhájila světový titul v běhu na 400 metrů překážek.

|Simona Bartošová, Jakub Marek |Atletika

Podesáté žena, podruhé Hejnová. Letos mě to překvapilo, říká Sportovkyně roku

Anketu Sportovec roku podesáté za sebou vyhrála žena. Atletka Zuzana Hejnová zopakovala své předloňské vítězství a prodloužila tak čekání mužů na korunu pro nejlepšího českého sportovce. Dvojnásobná mistryně světa na 400 metrů překážek vyhrála s přehledem před rychlobruslařkou a cyklistkou Martinou Sáblíkovou, třetí skončil biatlonista Ondřej Moravec.

|Štěpán Pokorný |Tenis

Sportovcem roku je podruhé v kariéře tenistka Petra Kvitová

Letos na vítězství v anketě Sportovec roku zlatá medaile z olympijských her nestačila. Podruhé v kariéře se z vítězství raduje Petra Kvitová, která ovládla travnatý Wimbledon. Cenu si odnesla po stejném úspěchu i v roce 2011. Druhá skončila zlatá snowboradcrossařka Eva Samková, třetí rychlobruslařka Martina Sáblíková.