Martina Sáblíková se před prvními závody cítí dobře

Martina Sáblíková se chystá na první závody nové sezóny. Po necelém týdnu tréninku se společně s dalšími reprezentanty, včetně Karolíny Erbanové, představí o víkendu v Berlíně. Právě tam se také pod vedením trenéra Petra Nováka všichni budou až do osmého listopadu připravovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zlatá Martina Sáblíková. | Foto: Tomáš Adamec

Absence přípravy na ledě během léta byla znát. Nowis Team pod vedením Petra Nováka už se na berlínský led těšil. Dvojnásobná olympijská vítězka nebyla v tomto směru žádnou výjimkou.

„Když jsme sem jeli, tak jsem se těšila na led a byla jsem nadšená, když jsem na něj poprvé stoupla. A to nadšení zatím přetrvává a uvidíme, jestli vydrží i dál,“ vysoukala ze sebe den před prvními závody Martina Sáblíková.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Martinou Sáblíkovou si povídal reportér Pavel Petr

Každoroční seznamování

První týden pobytu na ledě bývá ale spíše seznamovací. I nejlepší česká sportovkyně uplynulého roku si musí znovu zvyknout na brusle a také kombinézu. Co nejvíce trpí?

„Brusle, Je jasné, že to je něco jiného, než kolečkové brusle. Jsou více utáhlé, ze začátku bolí chodidla . Ale jinak kombinéza je v pohodě. Nejdůležitější teď ale bude skloubit ten led s tou technikou.“

Forma se pozná na začátku

Ovšem už začátek přípravy může mnohé prozradit směrem k právě startující sezóně. Spíše ale prý trenérovi.

„Já tomu moc nerozumím, takže to nechávám spíše na Petrovi. Říkám jen pocity z tréninku a on na mě, že jedu už takhle a takhle. Takže to zas tak špatné nebude.“

Styl jízdy se ještě neví

A sobotní závody v Berlíně? Jakou mají důležitost a význam?

„Petr říkal, že si z toho zatím hlavu dělat nemáme, že uvidíme jak to bude. Pětistovku se budu nějak snažit dojet do cíle, protože první starty opravdu nejsou to, co bych celé léto postrádala. A dlouhé tratě? To ještě uvidíme. Mám jet tři kilometry a ještě jsme se s Petrem nedohodli, jestli to mám jet rychle, nebo jestli mám začít pomalu a zrychlovat. Takže uvidíme,“ dodává Martina Sáblíková.

Za necelý měsíc už ovšem zkoušení půjde stranou. V Heerenvenu a právě Berlíně čekají totiž Martinu Sáblíkovou úvodní dva závody Světového poháru.

Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme