V britské zoo se narodilo mládě vzácného nosorožce. Na svět přišlo před zraky návštěvníků

Návštěvníci zoologické zahrady v britském Chesteru mohli ve čtvrtek na vlastní oči sledovat narození vzácného nosorožce dvourohého východního. Na světě se ve volné přírodě pohybuje už jen 650 exemplářů tohoto druhu. O události informovala zoo a server Sky News.

Chester Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Samice vzácného druhu nosorožce, který se přirozeně vyskytuje zejména ve východní Africe, obvykle rodí v noci či brzy nad ránem. Dvanáctiletá samice Malindi však nečekaně začala rodit už ve 12.30 – během rušného dne v zoo, tedy přímo před zraky překvapených návštěvníků. Za méně než půl hodiny bylo mládě na světě.

‚Nemohlo to jít lépe‘

„Vzhledem k tomu, že nosorožců východních dvourohých zbývá ve volné přírodě pouze 650, je sledování porodu mláděte a jeho prvních kroků skutečně výjimečnou událostí,“ popsal vedoucí oddělení savců Chesterské zoo Tim Rowlands. Dodal, že se malý nosorožec narodil na měkké podestýlce, během chvíle byl na nohou a pobíhal okolo. „Nemohlo to jít lépe,“ řekl Sky News Rowlands.

Ošetřovatel také doufá, že narození zvířete upozorní na potřebu nosorožce zachránit. Na list ohrožených druhů ho dostala zejména rostoucí poptávka po jeho rohu, který je artiklem používaným například v tradiční čínské medicíně.

dbr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme