Filmaři zachytili skupinu velryb u chorvatského pobřeží. Ve Středozemním moři se jedná o raritu

Spatřit velryby ve Středozemním moři je velmi nepravděpodobné, přesto se to na počátku května podařilo Branimirovi Biočićovi poblíž chorvatského města Komiža u ostrova Vis. Svůj zážitek popsal chorvatskému serveru Morski.

Komiža Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Biočić pro server Morski uvedl, že společně se svým týmem natáčel dronem u města Komiža, když si všiml skupiny dvou až tří kytovců.

Po zhruba patnácti minutách zaregistroval další zvířata podobné velikosti, obě skupiny savců se spojily a vytvořily hejno velryb o deseti jedincích, které se Biočićovi povedlo natočit.

Následně velryby zmizely na deset minut pod hladinu a natáčecí tým se je vydal sledovat a čekat na jejich vynoření, aby pomocí dronu natočil tento nevšední zážitek.

Biočićův kolega Stefan Torres, který právě natáčel kytovce dronem u pobřeží Visu, popsal zkušenost jako „hypnotizující“.

Web Croatia Week uvedl, že spatřené velryby patří mezi druh plejtváka tmavého, označovaného také jako plejtvák myšok, který se se svou délkou až 27 metrů řadí na druhé místo největších zvířat na světě po plejtvácích obrovských. Vyskytují se v mořích a oceánech na severní polokouli, ale ve Středozemním moři jsou považováni za raritu.

Ema Polívková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme