Je talentovaný Neymar nový Pelé, nebo jenom nafouknutá fotbalová bublina?

Fotbalovou Barcelonu čeká tento týden první přípravné utkání sezony proti polskému Gdaňsku. Katalánští fanoušci s očekáváním vyhlížejí zápasy svých oblíbenců, navíc jsou zvědaví, jak se v evropském klubu uvede drahá letní posila, talentovaný útočník Neymar. A možná ještě víc to zajímá fanoušky národního týmu v jeho rodné Brazílii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brazilští fanoušci se radují z Neymarovy branky (Ilustrační foto) | Foto: Jan Kaliba

Brazilští fotbaloví příznivci propukají v jásot, už když hlasatel při zápase národního týmu čte sestavy a vysloví v té brazilské jméno hráče s číslem 10. I publikum samotné ho během utkání obvykle několikrát opakuje.

„Neymar má dar, má v sobě něco speciálního. Je stále hodně mladý. Jsem si jistá, že během této sezony uvidíme, jak se v Barceloně výrazně zlepšuje a roste. Talent má, to je zřejmé, a proto ho podporujeme,“ věří jednadvacetiletému miláčkovi fotbalové části národa Brazilka Daniela.

Přehrát

00:00 / 00:00

Názory na fotbalového útočníka Neymara se občas liší

Jí podobní optimisté rádi Neymara přirovnávají ke slavnému Pelému. Podobnosti, ovšem nejen ty pozitivní, nachází i Josef Jelínek, bývalý československý reprezentant, který proti Pelému hrál a Neymara sleduje z tribuny či v televizi.

„Myslím si, že si trochu hraje na hvězdičku, která vychází. Tak to bohužel je, tohle dělal Pelé v 18 letech taky. Oba dva jsou to techničtí hráči, i když Pelé byl robustnější postavy, než je Neymar. Oba dva to ale byli střelci,“ popisuje Josef Jelínek brazilské fenomény rozdílné generace.

Jenže ne všichni vidí v Neymarovi nového Pelého a osobnost, na kterou by měl především brazilský tým spoléhat příští rok při mistrovství světa. Třeba Bruno, Brazilec z Rio de Janeira, si nemyslí, že se Neymar v Barceloně vyrovná dosavadní nejobletovanější hvězdě týmu, Argentinci Messimu. A když tohle řekne Brazilec, už to něco znamená.

„Neymar je hodně nadaný, ale není to Messi. To je jiná kategorie. Neymar má hodně co zlepšovat třeba v práci pro tým, ale i v dalších činnostech. Ovšem přeju mu jen to nejlepší,“ říká Brazilec Bruno.

Jiří Chum, Jan Kaliba, David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme