Pelé

| ČTK, David Koubek, Vojtěch Man |LOH 2016 Rio de Janeiro

Pelé se omluvil a olympijský oheň nezapálí. Symbol Her bude plát před kostelem v centru Ria

Brazilská fotbalová legenda Pelé nezapálí oheň na úvod letních olympijských her kvůli špatnému zdravotnímu stavu. Pelé to oznámil po několikadenním rozhodování. Organizátoři tak na poslední chvíli řešili jeden z nejdůležitějších okamžiků úvodního ceremoniálu. Jako jeho náhradu vybrali bývalého tenistu Gustava Kuertena, uvedl brazilský zpravodajský server UOL.

|Jan Kaliba, Marek Augustin |Fotbal

Maracaná - finále MS bude ve fotbalovém chrámu, kterému sebrali kouzlo

Blíží se odpoledne, kvůli kterému FIFA, brazilský fotbalový svaz a tamní politici obětovali posvátné místo. Stadion Maracaná bude v neděli hostit finále fotbalového mistrovství světa mezi Argentinou a Německem. Také má být za dva roky místem, kde slavnostně začnou a skončí olympijské hry v Riu. Chrám brazilského fotbalu prošel od roku 2000 třemi přestavbami za deset miliard korun, splňuje náležitosti moderní arény, ale o své kouzlo definitivně přišel.

|Jan Kaliba, Petr Hašek |Fotbal

Kostaričané se na MS připravují na stadionu, kde válel legendární Pelé

Měla to být jedna z nejzajímavějších skupin mistrovství světa, o dvě postupová místa do osmifinále se měly prát tři silné týmy. Jenže Anglie je před posledním zápasem už vyřazená a z dvojice Itálie - Uruguay postoupí po vzájemném souboji dál jen jeden. Do smíchu je těm, které všichni přehlíželi. Jistými postupujícími ze skupiny D jsou už před duelem s Anglií fotbalisté Kostariky.

Je talentovaný Neymar nový Pelé, nebo jenom nafouknutá fotbalová bublina?

|Jiří Chum, Jan Kaliba, David Nyč |Historie

Fotbalovou Barcelonu čeká tento týden první přípravné utkání sezony proti polskému Gdaňsku. Katalánští fanoušci s očekáváním vyhlížejí zápasy svých oblíbenců, navíc jsou zvědaví, jak se v evropském klubu uvede drahá letní posila, talentovaný útočník Neymar. A možná ještě víc to zajímá fanoušky národního týmu v jeho rodné Brazílii.