Inaugurace nově zvoleného prezidenta Petra Pavla proběhne 9. března, oznámila předsedkyně Sněmovny

Nově zvolený prezident České republiky Petr Pavel bude skládat svůj prezidentský slib 9. března ve Vladislavském sále Pražského hradu. V sobotu to oznámila předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09). Pavel, který na Hradě vystřídá dosavadního prezidenta Miloš Zemana, složí svůj slib do rukou předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS). Zemanovi končí funkční období 8. března.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítěz prezidentských voleb Petr Pavel

Ústava ČR stanoví, že prezident se ujímá úřadu složením slibu do rukou předsedy Senátu na společné schůzi obou parlamentních komor, a obsahuje text slibu. | Foto: René Volfík | Zdroj: Český rozhlas

„Předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Markéta Pekarová Adamová je připravena podle § 81 zákona č. 90/1995 Sb. o jednacím řádu Poslanecké sněmovny svolat společnou schůzi obou parlamentních komor, na níž nově zvolený prezident republiky Petr Pavel složí slib do rukou předsedy Senátu Parlamentu ČR Miloše Vystrčila,“ informoval mluvčí předsedkyně Martin Churavý.

Ústava ČR stanoví, že prezident se ujímá úřadu složením slibu do rukou předsedy Senátu na společné schůzi obou parlamentních komor, a obsahuje text slibu. Na prezidenta se hledí, jako by nebyl zvolen, jen v případě, že slib odmítne složit nebo jej složí s výhradou.

Připravujeme podrobnosti.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme