Pohádky pro děti, hudba i rozhlasové hry. Projekt mujRozhlas nabízí posluchačům nový, unikátní obsah

V době, kdy tráví většina z nás nejvíce času doma, připravil projekt mujRozhlas pro posluchače rádia množství nového, exkluzivního obsahu. Na své si prostřednictvím největšího českého audioportálu přijdou zejména děti. Poslechové novinky ale ocení také milovníci Sci-fi nebo klasické hudby.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radiožurnál, Český rozhlas, rádio, rozhlas, mikrofon (ilustrační foto) | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

Pro nejmenší připravil mujRozhlas 21 dílů pohádkové série Dobrodružství pavoučka Páji, o něco kratší je čtyřdílná pohádka Bratři brouci. Starším dětem jsou pak určeny rozhlasové Pohádky z Ementálu, které objasní, jak to bylo v pravěku doopravdy.

Dobrodruhům jsou určeny četby na pokračování z klasických českých foglarovek, jako je Tajemná Řásnovka nebo Hoši od Bobří řeky. Náročnější posluchači ocení četbu díla Mistr a Markétka z dílny ruského spisovatele Michaila Bulgakova nebo veselohru Cesta pana Perrichona aneb nevděk světem vládne.

Český rozhlas spustil audioportal mujRozhlas, fungovat bude jako aplikace do mobilů i v prohlížeči

Číst článek

Fanoušky žánru Sci-fi potěší nahrávka rozhlasové hry Čtvrtý rozměr smrti českého scénáristy Oty Hofmana. V orientaci v množství obsahu na mujRozhlas posluchačům nově pomůže zvuková verze Auditoria, průvodce archivem Českého rozhlasu.

Příznivci Symfonického orchestru Českého rozhlasu si navíc mohou v aplikaci poslechnout výběr toho nejlepšího z jeho repertoáru: do databáze nově přibyl třeba Kouzelný les, symfonická legenda, op. 8 Vincenta d´Indyho nebo Koncert pro klavír a orchestr d moll, op 7 Vítězslavy Kaprálové.

Projekt mujRozhlas byl spuštěn v prosinci 2019 a bezplatně nabízí živé vysílání všech stanic, výběr archivních pořadů i audioprodukci vyrobenou pro on-line prostředí. Více informací o aplikaci mujRozhlas naleznete na webu mujrozhlas.cz.

gak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme