Český rozhlas spustil audioportal mujRozhlas, fungovat bude jako aplikace do mobilů i v prohlížeči

Český rozhlas spustil největší český audioportal. V rámci projektu mujRozhlas bezplatně nabídne živé vysílání všech stanic, výběr archivních pořadů i audioprodukci vyrobenou pro on-line prostředí. Hlavním cílem projektu je zvýšení poslechovosti audio obsahu Českého rozhlasu na internetu, oslovení nového publika a zavedení nových technologických inovací.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

mujRozhlas. Poslouchám, co chci. | Zdroj: Český rozhlas

Podle dřívějších informací firma letos do projektu investovala kolem devíti milionů korun. „Po dvou letech intenzivní práce a úsilí spustíme projekt, který nemá v rámci České republiky obdoby. Je součástí dlouhodobé strategie digitalizace obsahu a nabídne veškeré audio služby Českého rozhlasu na jednom místě,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

mujRozhlas. Poslouchám, co chci. | Zdroj: Český rozhlas

První audio archiv pod názvem Rádio na přání byl zprovozněn v roce 2004 a jeho následné služby byly v obdobném charakteru provozovány jako součást webu rozhlas.cz. V roce 2004 také vznikla první verze aplikace iRadio a následující rok také podcasty s možností poslechu vybraných pořadů.

„Projekt mujRozhlas nám svým startem otevírá možnosti, jak budovat a rozvíjet audio služby na jednom místě. Spuštěním služby práce nekončí, naopak bude nastartována kontinuální práce, kdy budeme postupně uvolňovat připravované technologie a funkcionality pro mobilní aplikaci a webové stránky a rozšiřovat nabídku obsahu,“ uvedl ředitel Nových médií Jiří Malina.

Zaměstnanci rozhlasu a televize nemusí podávat majetková přiznání, odmítla vláda návrh komunistů

Číst článek

Audioportál nabídne živé vysílání, záznamy odvysílaných pořadů, nové obsahové formáty vyrobené pro on-line distribuci a také speciality z archivu Českého rozhlasu. Bude jej možné stáhnout jako aplikaci do mobilu nebo používat na počítači v internetovém prohlížeči, který poběží také pro mobilní zařízení.

Do konce ledna by měl mujRozhlas plně nahradit současnou aplikaci iRadio a starý audio archiv, který je součástí stránky hledani.rozhlas.cz. Nasazování služby bude postupné. Následující dvě etapy se zaměří na možnosti komerčních služeb a budování práce s uživateli. Projekt mujRozhlas je nastaven do roku 2021, kdy by se měl následně začlenit do plného běžného provozu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme