Jednání o koalici v Hradci Králové opět zkrachovalo

Jednání o velké koalici v Hradci Králové nedopadlo s jasným výsledkem ani podruhé. Poprvé se nedohodli už před týdnem poté, co zástupci TOP 09 odešli z jednání o středopravé koalici. Druhá schůzka skončila v neděli večer a opět neúspěšně.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hradec Králové

Hradec Králové

Tentokrát ze schůzky v Hradci Králové odešli zástupci ODS a sdružení DOMA v Hradci. Důvodem neshody je celý projekt koalice, kterou vede ČSSD. Představitelé ODS a DOMA v Hradci svým partnerům řekli, že je jim středopravá koalice mnohem bližší. V prohlášení, které připravují, vyzvou TOP 09, aby se k posledním jednáním vrátila.

Lídr TOP 09 Richard Nádvorník to ale vyloučil, zároveň naznačil jak bude vypadat úterní jednání nového zastupitelstva. "Zastupitelé složí slib a pak by bylo vhodné, abychom se domluvili, že nepřistoupíme k volbě primátora. Během deseti dnů se svolá další zastupitelstvo a mezitím bude čas na další jednání, například o této široké koalici, kterou stále vnímáme jako podstatně leší variantu než tu, která byla předtím," oznámil.

V úterý 9. listopadu má jednat městské zastupitelstvo, zatím však bez vedení města.

Ota Nehasil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme