12 žáků se ve škole nadýchalo výparů z formaldehydu

Dvanáct žáků základní školy v Lysé nad Labem na Nymbursku se dopoledne nadýchalo výparů z formaldehydu. Žáci nejspíš z neopatrnosti či neukázněnosti rozbili během přestávky nádobu s touto nebezpečnou látkou. Záchranáři převezli školáky do nemocnic na pozorování.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fakulta chemicko-technologická projde rekonstrukcí | Foto: Fotobanka PhotoRack

Do kolínské nemocnice byli převezeni čtyři žáci a žádný z nich není v ohrožení života. Stejně tak to platí i pro děti, které skončily v nemocnicích v Mladé Boleslavi a Praze, kde zůstávají na pozorování.

Přehrát

00:00 / 00:00

přiotrávené děti.mp3

Děti si ztěžovaly, že je pálí oči, špatně se jim dýchá a některé z nich zvracely. Školáci jsou podle dostupných informací mimo ohrožení života. Ve zdravotnických zařízeních zůstávají na pozorování.

Na internetových stránkách škola informuje, že v jedné z učeben došlo o přestávce k rozbití válce s biologickým preparátem. Přitom se uvolnila kapalina obsahující formaldehyd.

Policie bude vyšetřovat, zda mohla být nebezpečná látka ve třídě přítomna a zda někdo nespáchal trestný čin ublížení na zdraví z nedbalosti.

Policisté vyslechnou děti, i některé zaměstnance školy.

Michal Trnka, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme