Autor telefonní výhrůžky dopaden

Pachatel, který v pondělí ráno svou telefonickou výhrůžkou zkomplikoval a na několik desítek minut ochromil provoz pražského letiště v Ruzyni, byl policií dostižen. Po večerním jednání Ústředního krizového štábu to oznámil ministr vnitra Stanislav Gross.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

letiště | Foto: Jan Rosenauer

"Pachatel toho výhrůžného telefonátu byl zadržen a je v tuto chvíli převážen z Brna do Prahy. Ke svému činu se doznal," poznamenal večer Gross, avšak bližší podrobnosti neuvedl. Policie letiště uzavřela před šestou hodinou po telefonickém oznámení o uložení bomby.

České aerolinie musely zrušit 12 letů a dalších 17 přilétajících linek muselo být odkloněno na letištní plochu, kde cestující čekali na otevření terminálu. Cestující tak ráno neodletěli do Amsterodamu, Milána, Bruselu, Londýna-Stansted, Mnichova, Hamburgu, Frankfurtu, Budapešti, Ostravy, Bratislavy, Varšavy a Vídně.

Při uzavření letiště sice stroje přistávaly, ale zůstávaly na ploše mimo blízkost budov s cestujícími na palubě. Cestující z letištní haly vyčkávali před letištěm na parkovišti.

Marek Janáč, Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme