Autor telefonní výhrůžky dopaden

Pachatel, který v pondělí ráno svou telefonickou výhrůžkou zkomplikoval a na několik desítek minut ochromil provoz pražského letiště v Ruzyni, byl policií dostižen. Po večerním jednání Ústředního krizového štábu to oznámil ministr vnitra Stanislav Gross.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

letiště | Foto: Jan Rosenauer

"Pachatel toho výhrůžného telefonátu byl zadržen a je v tuto chvíli převážen z Brna do Prahy. Ke svému činu se doznal," poznamenal večer Gross, avšak bližší podrobnosti neuvedl. Policie letiště uzavřela před šestou hodinou po telefonickém oznámení o uložení bomby.

České aerolinie musely zrušit 12 letů a dalších 17 přilétajících linek muselo být odkloněno na letištní plochu, kde cestující čekali na otevření terminálu. Cestující tak ráno neodletěli do Amsterodamu, Milána, Bruselu, Londýna-Stansted, Mnichova, Hamburgu, Frankfurtu, Budapešti, Ostravy, Bratislavy, Varšavy a Vídně.

Při uzavření letiště sice stroje přistávaly, ale zůstávaly na ploše mimo blízkost budov s cestujícími na palubě. Cestující z letištní haly vyčkávali před letištěm na parkovišti.

Marek Janáč, Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme