Hasiči odklízeli následky pondělní bouřky. Vyplavené bahno dočasně zastavilo provoz na D1

Hasičům ve středních Čechách kvůli pondělní bouřce přibylo výjezdů. Celkově vyjeli k 35 zásahům. V 16 případech šlo o technickou pomoc, při níž odstraňovali stromy, čerpali vodu nebo zprůchodňovali ucpávající se propusti, jako například u Soutic na Benešovsku na dálnici D1, informovali v úterý ráno krajští hasiči na síti X.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bahno na dálnici D1 po bouřce (6. května)

Bahno na dálnici D1 po bouřce (6. května) | Zdroj: Hasiči Středočeského kraje

D1 u Soutic večer zaplavilo bahno z polí. Na 57. kilometru ve směru na Brno byla dálnice dočasně neprůjezdná, poté začala auta jezdit odstavným pruhem.

„V sedmi případech jsme řešili dopravní nehody, většinou v oblastech, kde zrovna hustě pršelo. Stejný trend pokračuje i ráno. Například na dálnici D7 zasahujeme u dopravní nehody tří osobních automobilů a v místě se tvoří kolona,“ uvedli hasiči.

Večer hasiči zasahovali také v Kondraci na Benešovsku, kde se voda dostala z ulice do jednoho z domů. V Hradišťku u Sedlčan na Příbramsku odstraňovali spadlý strom a v Trhovém Štěpánově na Benešovsku vyjížděli k rozvodněnému potoku.

„Pod mostem se zachytily větve, takže se tam začala hromadit voda a hrozilo, že vyteče k hotelu,“ řekl mluvčí krajských hasičů Jan Sýkora.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme