Blokády česko-rakouských hraničních přechodů pokračují

Blokáda tří hraničních přechodů mezi Horními Rakousy a jižními Čechami (Wullowitz/Dolní Dvořiště, Weigetschlag/Studánky a Guglwald/Přední Výtoň) pokračuje a v noci nedošlo k žádným problémům ani incidentům. Na hranicích se netvořily ani žádné kolony kamiónů, protože řidiči využili otevřené přechody v Dolních Rakousích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na největším hraničním přechodu Wullowitz/Dolní Dvořiště strávilo noc asi 200 odpůrců jihočeské jaderné elektrárny Temelín ve stanech a obytných přívěsech. Přestože podmínky nebyly nejlepší a k ránu začalo pršet, nálada účastníků protestů je podle jejich výpovědi „velmi dobrá“.

APA napsala, že velké naděje nyní vkládají do rozhovoru s rakouským ministrem životního prostředí Wilhelmem Moltererem, který se s nimi má dnes večer setkat v restauraci v Rainbachu, pár kilometrů od příhraničního města Freistadtu.

APA také uvedla, že člen Evropské komise pro rozšíření EU Günter Verheugen se zúčastní druhé schůzky na téma Temelín mezi rakouským kancléřem Wolfgangem Schüsselem a českým premiérem Milošem Zemanem, která je plánovaná ještě na listopad. Podle hornorakouského zemského hejtmana Josefa Pühringera komisař EU Verheugen přijal Schüsselovo pozvání. Verheugen také podpořil požadavek Vídně na rozsáhlou zkoušku vlivu temelínské elektrárny na životní prostředí, napsala APA.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme