Část republiky zasáhly přívalové deště a nárazový vítr

Na Jindřichohradecku bylo lehce zraněno pět lidí z osobního vlaku, který vykolejil u obce Majdalena. Stalo se tak poté, co vlak najel na vyvrácený strom ležící na trati po silné bouřce a větru.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle ředitele českobudějovické záchranné služby Jana Tučka v nemocnici zůstávají dva cestující, u nichž je podezření na poranění hlavy a břicha. Jak řekl Českému rozhlasu, následky vykolejení vlaku vypadaly na první pohled hůře, než ve skutečnosti byly.

Škody způsobené na železniční trati z Českých Velenic do Veselí nad Lužnicí celou noc likvidovali hasiči, od rána tam už opět jezdí vlaky. České dráhy zatím škodu odhadují na nejméně jeden milión korun.

Silný vítr dosahující rychlosti vichřice vyvrátil desítky stromů také na Kladensku. Jeden z nich spadl na projíždějící vlak mezi Lužnou a Řevničovem. Nikdo ale nebyl zraněn. Desítky stromů podle silničářů spadly na vozovky i na Tachovsku a zkomplikovaly dopravu na dálnici od Rozvadova. V Chebu vypadával elektrický proud a sítě mobilních telefonů. Podobná situace byla i v severních Čechách, kde se hustý déšť střídal s kroupami.

Petr Pospíšil, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme