České pacienty v některých evropských zemích stále neošetřují

Lékaři v některých státech evropské unie odmítají ošetřit české pacienty. Přestože už od poloviny minulého roku platí evropský průkaz zdravotního pojištění, lékaři požadují po našich pacientech hotovostní platbu a to i v případě, že se jedná o akutní zákrok. Zdravotníci krajské nemocnice v Pardubicích nedávno převzali do péče pacienta, který nebyl řádně ošetřen v Belgii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sanitka

Podrobnosti k případu chce v pátek zveřejnit ředitel nemocnice Jan Feřtek: "Případ velice strašný, odstrašující, ze kterého jsme konsternováni, dokonce z Bruselu. V každém případě, o tom jsem s ní už mluvil, budu o této kauze informovat paní europoslankyni doktorku Roithovou, protože se domnívám, že je na čase, aby se tyto věci nazývaly pravými jmény, aby naši poslanci nebyli v parlamentu do počtu, aby se k nám zejména staré členské země chovaly tak, jak předpokládá ta nová, tolik diskutovaná Evropská ústava."

Marcela Zemanová, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme