ČSSD chce zvýšit minimální mzdu. Nevadí mi to, říká ministr financí Babiš

ČSSD navrhne zvýšit od příštího roku minimální mzdu o 1200 korun. Na sociálních sítích o tom informoval premiér a předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka. Nově by tak minimální mzda mohla být 12 200 korun. Odbory požadují ještě vyšší částku, a to 12 500 korun. Proti vládnímu návrhu není ministr financí Andrej Babiš z hnutí ANO.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Andrej Babiš (ANO), Bohuslav Sobotka (ČSSD) a Petr Fiala (ODS) | Foto: Filip Jandourek

„Minimální mzda je určitě nízká. To je prostě na dohodě mezi zaměstnavateli a odbory. Já s tím nemám problém,“ řekl pro Radiožurnál ministr financí Andrej Babiš.

„Nejsem stoupenec minimální mzdy ani jejího zvyšování, my máme mnohem lepší recept, jak všem lidem zvýšit mzdu. A tím je výrazné snížení daní, které přinese každému sedm procent na čisté mzdě bez ohledu na to, jestli má nízký nebo vysoký plat. To je seriózní nabídka občanům a je to mnohem lepší řešení než minimální mzda,“ vysvětlil Radiožurnálu předseda ODS Petr Fiala.

Proti vládnímu návrhu navyšování mzdy není ministr financí Andrej Babiš z hnutí ANO. Podle něj by to totiž mělo malý dopad na rozpočet.

Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů České republiky s růstem minimálního platu nesouhlasí. Vadí jim, že vláda chce zvýšit minimální mzdu plošně. Navíc to považují jen za politický tah před volbami.

Kamila Štichová, Anna Horáčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme