ČSSD v Bílině odmítla desítky žádostí o členství

Víc než devadesát lidí podalo v krátké době žádost o vstup do ČSSD v Bílině na Teplicku. Takové množství uchazečů najednou vyvolává mezi samotnými sociálními demokraty rozpaky a podezření.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlastimil Aubrecht | Foto: Archiv ČRo

Předseda teplické sociální demokracie Vlastimil Aubrecht považuje takový zájem za velmi nápadný, vzhledem k tomu, že bílinská organizace ČSSD má kolem 30 členů. Podle něj je za tím pravděpodobně snaha o převzetí moci v místní organizaci.

Bílinská ČSSD dnes jednala o přihláškách 57 uchazečů. Přijala celkem tři. O dalších žádostech se bude ještě jednat v příštích týdnech.

Nepřijatí uchazeči mají možnost se proti rozhodnutí odvolat, vysvětluje Vlastimil Aubrecht:

"Oni se v tuto chvíli můžou odvolat k okresnímu výkonnému výboru, ten jejich žádost posoudí a může určit jinou blízkou organizaci, kam mohou vstoupit. V té chvíli se ukáže, zda chtějí opravdu vstoupit do ČSSD nebo dělat nějaký převrat."

"Ještě se bude jednat o dalších, protože celkem je přihlášeno 92 uchazečů. Jak mi bylo sděleno našimi členy, největším překvapením bylo, že je to údajně organizováno nečlenem strany," dodává předseda teplické sociální demokracie.

V regionu se nejedná o první případ. Už v minulosti řešila podobný problém i ODS. Výkonná rada právě kvůli černým duším rozpustila místní organizaci v Děčíně.

Jan Piroch, Kateřina Rózsová-Horálková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme