Na základní škole Za Chlumem v Ústeckém kraji působí od začátku května tři pracovníci bezpečnostní služby Securitas. Město tají okolnosti jejich povolání.
Problémy tady dělá asi dvacítka školáků z druhého stupně, kteří několikrát propadli. Stěžovali si na ně i jejich spolužáci, kteří bydlí ve stejných panelácích poblíž bílinské základní školy.
Mluvčí GIBS bez bližších informací uvedla, že zahájeno bylo trestní stíhání proti dvěma osobám. Krajský státní zástupce Radim Kadleček uvedl, že obvinění již nejsou ve služebním poměru u policie.
Ryby v řece uhynuly 2. května. Vzorky, které odebral městský úřad v Bílině, ukázaly na bakteriální infekci, nic toxického nepotvrdil ani rozbor vzorků odebraných Povodím Ohře.
Kolem 15.00 slezli aktivisté z rypadla v Dolech Bílina kvůli počasí. Policie zadržela čtyři lidi a převezla je na služebnu. Na rypadle v dolech Nástup Tušimice na Chomutovsku aktivisté zůstávají.
„Začali nás většinou oslovovat zdravotníci. A začaly obrovské problémy – s viděním, brněním za krkem, do ramenou nebo do paží. Udávali pocity jako ‚divno‘,“ říká fyzioterapeutka Angelika Křivanová.
„Tam může být spoustu vlivů, tam může být eroze půdy, tam může být cokoli. Byl velký déšť a navíc nehoda byla nahlášena pozdě,“ uvedla Volfová a dodala, že příčinou úhynu ryb nebyla otrava.
Český rybářský svaz v neděli uvedl, že řeka je zakalená a zapáchá. Bílina protéká nejprůmyslovější oblastí České republiky s velkou ekologickou zátěží.
„Kdyby byl výbuch o trochu větší, tak by také to neštěstí mohlo být mnohem větší,“ řekla v rozhovoru pro Radiožurnál starostka města Zuzana Schwarz Bařtipánová z ANO.
Na silnici mezi Teplicemi a Bílinou zemřeli tři lidé, dalšího zraněného odvezli záchranáři do nemocnice. Podle hasičů zřejmě jeden z kamionů při srážce tří aut smetl lidi, kteří pracovali na silnici.
Žena se musela mimo jiné po policejní stanici pohybovat jen v tílku, policie jí odepřela právo na právní pomoc. Obě strany sporu proti rozhodnutí podají kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu.
Ministr vnitra Jan Hamáček tvrdí, že stát se snaží, aby trestaní cizinci získali občanství státu, ze kterého pocházejí, a tak mohli být deportováni. Když se to nepodaří, vyhostit je prostě nelze.
Možnosti řešení dopravní situace v Bílině a okolí odborníci studovali v minulosti několikrát. Všechna navrhovaná řešení však byla podle ŘSD enormně nákladná a zároveň málo efektivní.
Spolek Omnium se tak snaží kostely nejen opravovat a zachránit, ale vrátit do nich i život. Festival se v kostelech koná letos poprvé. A má podtitul Nádech – výdech.
Krajský soud se částí Musilových důkazních návrhů vůbec nezabýval s vysvětlením, že byly uplatněny až dodatečně, tedy po lhůtě pro zpochybnění voleb a nedlouho před rozhodnutím krajského soudu.
Zapisovatelka v ústeckém Krásném Březně nahlásila policii případ, kdy naráz přišlo 30 voličů z domu, ze kterého se dle její zkušenosti volit často nechodí.
Policie v souvislosti se sobotním protestem proti těžbě uhlí na Mostecku zajistila 280 lidí. Podezřívá je z přestupkového jednání. Policie většinu z nich už propustila.
Česko má novou nejvyšší rozhlednu. Otevřela se na vrcholu elektrárny Ledvice u Bíliny na Teplicku. Nabízí výhled na Krušné hory, ale také do uhelného lomu Bílina, tedy nejníže položeného místa v zemi.
Lom ČSA na Mostecku dosáhl limitů těžby hnědého uhlí. Za ně už dál těžaři pokračovat nemůžou. Vláda je loni neprolomila. Proto v úterý horníci vytěžili poslední kubík skrývky.
Stovky horníků dnes přivítaly skandováním "zrušte limity" vládu v Ústí nad Labem. Naopak heslem "zachovejte limity" se obraceli na ministry ekologičtí aktivisté. Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek z ČSSD oběma rozděleným skupinám oznámil, že vláda nejspíš prolomí limity na dole Bílina a zachová je na dole ČSA.
Ministři by mohli na výjezdním zasedání v Ústí nad Labem rozhodnout o prolomení limitů pro těžbu hnědého uhlí v dole Bílina v severních Čechách. Nově získané uhlí by mělo být využito hlavně v teplárenství.
Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek z ČSSD pokračoval dnes na Mostecku v jednáních o prolomení těžebních limitů. Navštívil i oděvní závod Triola, který zaměstnává 90 pracovníků. V případě rozšíření těžby na dole ČSA by podniku hrozil zánik. Zůstal by totiž na okraji těžební jámy, odříznutý od infrastruktury.