Další otrava metanolem. V benešovské nemocnici leží muž ve vážném stavu

Jedovatý alkohol ohrožuje občany i po čtvrt roce od prvního případu. Včera přijala benešovská nemocnice s těžkou otravou metanolem 61letého muže, pacient je ve vážném stavu. Případ vyšetřuje policie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nebezpečné lahve alkoholu Tuzemský a Vodka jemná od výrobce VAPA DRINK | Foto: Policie ČR

Jednašedesátiletého muže přivezli do benešovské nemocnice jeho příbuzní včera večer. Lékaři u něj potvrdili intoxikaci metylalkoholem.

Pacient je ve vážném stavu a v bezvědomí. Více informací ale zatím benešovská nemocnice neposkytuje. Nepotvrdila ani to, jestli muži hrozí oslepnutí.

Policisté zajistili láhev alkoholu, kterou v nemocnici odevzdal pacientův příbuzný, a také další láhve z jeho bydliště. Lihoviny odvezli k laboratorním rozborům. Alkohol, který muž pil, byl z jeho starých domácích zásob, a policie teprve zjišťuje, v jakém stánku či obchodě ho zakoupil.

„Benešovští policisté zahájili úkony trestního řízení proti neznámému pachateli pro podezření ze spáchání přečinu ohrožování zdraví závadnými potravinami a jinými předměty z nedbalosti,“ informovala benešovská policejní mluvčí Diana Škvorová.

Ve Středočeském kraji se od začátku metanolové aféry otrávilo jedovatým alkoholem už pět lidí. Od září, kdy se objevil první případ otravy v Moravskoslezském kraji, už po celé republice zemřelo téměř 40 lidí.

Kvůli výrobě a distribuci jedovatých lihovin stíhá policie na 60 lidí, téměř 30 už je ve vazbě.

Renáta Prátová, Pavel Pavlas, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme