Další střechy nevydržely tíhu mokrého těžkého sněhu

Lidé by si měli i dnes dávat pozor na střechy a sníh, který na nich leží. Po včerejším dešti totiž ještě více ztěžkl a poškození střech tak stále hrozí. Nápor mokrého sněhu nevydržela například střecha rodinného domu v Loučce na Zlínsku, která se zřítila. Majitelka vyvázla bez zranění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odklízení sněhu ze střechy | Zdroj: ČTK

Ani dnešní noc nepřerušila sérii zborcených střech domů na Zlínsku. Hasiči vyjížděli ke čtyřem hlášeným případům. Nejvážnější se stal v obci Loučka na Zlínsku, kde byl rodinný dům poškozen pádem střechy natolik, že záchranáři museli evakuovat jeho majitelku. Náhradní ubytování našla u své rodiny.

Tiskový mluvčí hasičů Zlínského kraje Ivo Mitáček uvádí příčiny nočních destrukcí: "Byl to následek dešťů, které včera postihly celý kraj. Voda zatížila sníh, který ještě zůstal na některých střechách. Majitelé se dnes dopoledne snažili především odklidit trosky zbylých střech, aby nedocházelo k podmáčení stropů a k dalšímu poškození domů."

Ještě hůř dopadl čtyřicetiletý holandský turista v Novém Městě u Jáchymova, který se šel údajně podívat na padající sníh. Zvědavost se mu ale stala osudnou. Sníh návštěvníka hor doslova zavalil a hromada zledovatělého sněhu mu způsobila tříštivé zlomeniny pravé stehenní kosti a levého bérce.

Před padajícím sněhem ze střech varují i silničáři. V Oskavě na Šumpersku museli uzavřít silnici, zřítila se na ni masa sněhu ze střechy rodinného domu.

Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme