David Rath byl zvolen lídrem pražské kandidátky ČSSD

Sociální demokracii povede do voleb v Praze podle očekávání ministr zdravotnictví David Rath. Na dnešní krajské konferenci dalo tomuto nestraníkovi v řadách ČSSD důvěru pětasedmdesát procent delegátů. Ratha na konferenci podpořil i ministerský předseda Jiří Paroubek, na jehož popud byl na kandidátku zařazen.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Rath | Foto: ČTK

Ministr doufá, že sociální demokraté v Praze získají především nerozhodnuté středové voliče, a předpokládá, že se strana přehoupne přes dosavadní nejvyšší volební zisk - šestadvacet procent. Rath si po volbě vzal na mušku ODS a jejího šéfa Mirka Topolánka.

"Pokud by v příštím roce občanští demokraté ovládli i Poslaneckou sněmovnu, tak v této republice v podstatě nebude žádná síla, která by byla schopna vyvažovat jejich program. Oni hledají vzory někde v Latinské Americe, inspirují se rovnými daněmi na Ukrajině a v takových těch - řekněme - méně rozvinutých zemích," míní Rath.

Vedle Topolánka bude Rathovým dalším soupeřem v hlavním městě ministr zahraničí Cyril Svoboda z KDU-ČSL.

Volebním lídrem ČSSD v Královéhradeckém kraji se dnes stala poslankyně Hana Orgoníková. Ta svede boj s jedničkou občanských demokratů, kterou se stala poslankyně Zdenka Horníková. Křesťanské demokraty povede v tamním kraji poslanec Jiří Hanuš. Komunisté svého kandidáta zatím nezvolili.

Marika Táborská, Jan Hrbáček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme