Rozhlas oslavil sté výročí dnem otevřených dveří. Do vysílacích studií se přišlo podívat přes 10 000 lidí

Český rozhlas oslavil v sobotu sté výročí od začátku pravidelného vysílání dnem otevřených dveří. Nejen do budovy v Praze na Vinohradské 12, ale i do regionálních studií, přišlo nad 10 000 lidí.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pro Leonu Kleníkovou je Český rozhlas součást zvukové kulisy jejího dětství. Speciální vztah má k Rozhlasu celá její rodina. „Moji prarodiče se potkali před tři čtvrtě stoletím právě v Českém rozhlasu v budově na Vinohradské 12. S nadsázkou by se dalo říct, že nebýt Rozhlasu, tak nejsem ani já,“ popsala na dni otevřených dveří.

Na komentovaných prohlídkách se mohli lidé podívat do vysílacích studií i zpravodajského newsroomu. Účastnil se i ředitel zpravodajství a šéfredaktor Radiožurnálu Ondřej Suchan. „Nejčastěji se mě lidé ptali, jak zprávy ověřujeme. Je pro nás důležité sdělit, že máme mimořádný editorský systém v rámci českých médií,“ vysvětloval.

Posluchači stanic Dvojka a Pohoda se mohli účastnit křtu nové knihy moderátora Aleše Cibulky a mohli si domů odnést autogram i jiných významných osobností Českého rozhlasu. O komentované prohlídky byl v sobotu dokonce takový zájem, že se musely otevřít další alternativní trasy.

Ana Vavanová, Iva Vokurková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme