Policisté zfalšovali protokol a zabavili prodejci počítačové hry, tvrdí inspekce. Hrozí jim vězení

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila dva kriminalisty z Mostu, kteří v době svého volna zabavili pod smyšleným důvodem prodejci počítačových a konzolových her přes 30 nosičů s aktuálními hrami. Hry si nechali a prodejci svým jednáním způsobili škodu za téměř 20 000 korun, uvedl v pátek GIBS na svém webu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie ČR (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Inspekce dvojici stíhá kvůli podezření ze zneužití pravomoci úřední osoby a podvodu ve spolupachatelství. V případě prokázání viny oběma hrozí až pět let vězení nebo zákaz činnosti.

Podezřelí policisté se podle inspekce sešli s mužem, který na internetu nabízel originální hry na značkové herní konzole, v polovině března, představili se mu vymyšlenými jmény a předložili mu originál služebního odznaku. Poté muži podle vyšetřovatelů oznámili, že mu zabavují hry.

Smyšlená jména v podpisech

„Důvodem k zabavení her byla smyšlená informace, že tituly pocházejí z trestné činnosti, o čemž mu dokonce vydali i falešný protokol o vydání věci na hlavičkovém papíře Policie ČR Teplice a se smyšlenými jmény v podpisech," uvedla inspekce na webu.

Oba kriminalisté zatím v řadách policie zůstávají. „Poté, co se krajský ředitel seznámí se spisem, rozhodne o dalším setrvání ve služebním poměru," řekla krajská policejní mluvčí Jana Slámová.

V souvislosti s případem inspekce žádá občany, kteří zažili obdobnou situaci nebo byli podobně podvedeni, aby se jí přihlásili na telefonní číslo 974 839 734 nebo lince 158.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme