Grebeníček hlásí úspěch

Důvodem úspěchu KSČM v krajských a senátních volbách je podle jejího předsedy Miroslava Grebeníčka skutečnost, že je to důsledně levicová a v současnosti jediná levicová strana v České republice. Připomněl první reakce některých komentátorů, kteří úspěch KSČM přirovnali k „faktickému vítězství ve volbách“.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

"Nehovořil bych o překvapení. Výrazný růst preferencí KSČM je signalizován již delší dobu a ve volbách se potvrdil,“ prohlásil Grebeníček. Místopředseda KSČM Vlastimil Balín doplnil, že volební výsledek komunistické strany je přínosný i z toho důvodu, že po něm padá mýtus o spojování KSČM s extremismem. Vysvětlil, že KSČM volila i řada nekomunistů, kteří by extremisty nevolili.

Největším úspěchem KSČM v nedělních krajských a senátních volbách byl nečekaný postup osmi jejích kandidátů do druhého kola senátních voleb. V krajských volbách uspěli komunisté podle očekávání na severu Moravy a v severních Čechách.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme