Hejtman Rath: Záchranáři musí být více chráněni

Více ochrany pro členy záchranného integrovaného systému žádá Středočeský kraj. V České televizi to řekl hejtman David Rath, podle kterého by útočníci, kteří napadnou záchranáře měli dostávat vyšší tresty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Rath | Foto: Tomáš Adamec

„Je potřeba k útočníkům vyslat jasný signál, že není možné napadat nejenom policisty, kteří tu ochranu logicky mají od začátku, ale i ostatní složky integrovaného záchranného systému,“ myslí si Rath.

S návrhem souhlasí i současný ministr zdravotnictví Leoš Heger. Podle něj ale bude záležet i na názoru ministerstva spravedlnosti a nejspíš budou mít s novinkou problém právníci.

„Myslím, že k tomu budou mít velkou výhradu právníci, protože trestní zákoník byl zpřísněn a ochrana je dostatečná. Kromě toho každý soudce, který rozhoduje o výši trestu, rozhoduje podle zdravého rozumu také v souvislostech a jestliže se jedná o zabránění nějaké klíčové činnosti, která může poškodit ještě další lidi, jistě k tomu přihlédne.

Jakub Šídlo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme