Hejtman Rath: Záchranáři musí být více chráněni

Více ochrany pro členy záchranného integrovaného systému žádá Středočeský kraj. V České televizi to řekl hejtman David Rath, podle kterého by útočníci, kteří napadnou záchranáře měli dostávat vyšší tresty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Rath | Foto: Tomáš Adamec

„Je potřeba k útočníkům vyslat jasný signál, že není možné napadat nejenom policisty, kteří tu ochranu logicky mají od začátku, ale i ostatní složky integrovaného záchranného systému,“ myslí si Rath.

S návrhem souhlasí i současný ministr zdravotnictví Leoš Heger. Podle něj ale bude záležet i na názoru ministerstva spravedlnosti a nejspíš budou mít s novinkou problém právníci.

„Myslím, že k tomu budou mít velkou výhradu právníci, protože trestní zákoník byl zpřísněn a ochrana je dostatečná. Kromě toho každý soudce, který rozhoduje o výši trestu, rozhoduje podle zdravého rozumu také v souvislostech a jestliže se jedná o zabránění nějaké klíčové činnosti, která může poškodit ještě další lidi, jistě k tomu přihlédne.

Jakub Šídlo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme