Hodač podal trestní oznámení na revoltující redaktory

Trestní oznámení na neznámé osoby, ale i dvacítku revoltujících zaměstnanců České televize podalo nové vedení ČT. Generální ředitel Jiří Hodač řekl, že jde v zásadě o stejné lidi, kteří měli včera dostat výpověď. Krizový výbor „vzbouřenců“ považuje oznámení za účelové a formální.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hodač považuje situaci v ČT za nestandardní a revoltující zaměstnance, kteří připravují přes zásah nového vedení zpravodajské relace, za piráty vysílající neautorizované pořady. Řekl, že věří v brzké vyřešení situace zákonnou cestou. Protože policie začala prošetřovat podezření z porušování zákona konkrétními lidmi, odmítlo vedení televize přistoupit k razantním zásahům. Členové krizového štábu oznámili, že trestní oznámení byla jmenovitě podána na na Jiřího Janečka, Otakara Svobodu, Romana Bradáče, Patrika Kaizra, Adama Komerse, Karla Rožánka, Marka Wollnera, Kateřinu Blechovou, Karla Nováka, Jolanu Voldánovou, Ivetu Toušlovou, Petra Semeckého, Marcelu Augustovou, Josefa Maršála, Marka Vítka, Petra Buchtu, Libora Dvořáka, Terezu Engelovou, Barboru Šámalovou a Hanu Vítkovou.

Pět trestních oznámení jak na revoltující zaměstnance tak i na nové vedení začal prověřovat obvodní úřad vyšetřování Prahy 4. Podle krizového štábu obviňuje Hodač zaměstnance pražské redakce ze spáchání trestného činu neoprávněného užívání cizí věci.

Výpovědi pro hrubé porušení pracovní kázně se včera pokusila předat dvacítce redaktorů nově jmenovaná ředitelka zpravodajství Jana Bobošíková. Až na Libora Dvořáka ale redaktoři výpovědi nepřevzali a pokračovali v přípravě dalších zpravodajských relací. Dnes Hodačův tým přerušil vysílání pořadu Dobré ráno s ČT a místo něj nechal na obou programech vysílat pořad určený pro ČT2.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme