Kalamita z minulého týdne napáchala milionové škody

Osm a půl milionu korun - to jsou škody, které za sebou jen na zařízeních energetiků nechala na severovýchodě Čech kalamita z minulého týdne. Asi nejhorší situace byla na Semilsku a Novopacku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Spadlé stromy vykolejily vlak na Semilsku | Zdroj: ČTK

Mokrý a těžký sníh lámal stromy, které pak padaly do elektrického vedení. Podle regionální mluvčí ČEZu Šárky Beránkové se na řadě míst regionu stále ještě na odstraňování škod pracuje.

"Tyto poruchy neovlivní dodávku elektřiny pro naše zákazníky. Máme posíleny poruchové čety, naši pracovníci na odstraňování intenzivně pracují. V některých případech musíme vyměnit sloupy. Jen velmi obtížně se těžká technika dostává právě na Semilsku do některých částí," řekla mluvčí.

Energetici kvůli desítkám poruch na vysokém a nízkém napětí minulý týden vyhlásili na několik hodin v Královéhradeckém a Libereckém kraji kalamitní stav. Beránková doplnila, že škody šplhají do milionů korun. "K nejpostiženějším oblastem patřilo Semilsko, Novopoacko a Podkrkonoší. Ta situace byla opravdu vážná. Odhady hovoří až o osmi a půl milionu korun škod, které napáchal tento kalamitní stav," dodala Beránková.

Vilém Janouš, Martin Pařízek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme