Kasal navrhuje předsedou KDU-ČSL Miloslava Výborného

Předseda KDU-ČSL Jan Kasal požádal poslance Miloslava Výborného, aby na květnovém sjezdu lidovců kandidoval na funkci předsedy strany. Kasal to řekl v Brně. Pokud Výborný tuto nabídku přijme, nebude proti němu Kasal na předsednickou funkci kandidovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V opačném případě se Kasal o místo stranického lídra ucházet bude. KDU-ČSL v tuto chvíli podle Kasala potřebuje předsedu, který stranu sjednotí. Uvedl, že tím, kdo je tuto úlohu schopen splnit, je podle jeho nejhlubšího přesvědčení právě Miloslav Výborný a slibuje plnou podporu.

Kdyby soutěžil v tajných volbách s Cyrilem Svobodou, myslí si, že by asi zvítězil. Nemyslí si ale, že by KDU-ČSL potřebovala předsedu, který by byl vítězem vnitrostranického sporu.

Na odchod z politiky, ale Kasal nepomýšlí. Neodchází pro vlastní chyby, ale pro zklidnění situace v KDU-ČSL a i v celé Čtyřkoalici.

Miloslav Výborný hodlá na Kasalovu výzvu odpovědět až po důkladném zvážení všech okolností. Na zvážení této nabídky si vzal deset dní.

Markéta Kaclová, Marika Táborská, Zuzana Kopuletá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme