Komunisté podpoří do čela sněmovny Vondráčka, ANO bude hlasovat pro Filipa jako místopředsedu

Komunisté ve čtvrtek potvrdili, že na funkci předsedy Poslanecké sněmovny podpoří kandidáta hnutí ANO Radka Vondráčka. Po jednání s hnutím to oznámil šéf KSČM Votěch Filip. ANO na oplátku podpoří Filipa do pozice místopředsedy dolní komory. Komunisté jsou za určitých podmínek ochotní tolerovat menšinový kabinet šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, zopakoval Filip.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda KSČM Vojtěch Filip | Foto: Kateřina Šulová | Zdroj: ČTK

Představitelé KSČM ve čtvrtek znovu potvrdili podporu pro kandidáta hnutí ANO Radka Vondráčka do funkce předsedy Poslanecké sněmovny. Hnutí ANO na ustavující schůzi dolní komory zase podpoří předsedu KSČM Vojtěcha Filipa ve volbě místopředsedy sněmovny. Komunisté by měli dostat také předsednické křeslo v rozpočtovém výboru.

Po jednání představitelů obou uskupení to novinářům řekli předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek a Vojtěch Filip.

Pelikán: Buď budu dál ministrem spravedlnosti, nebo končím. Na jiné ministerstvo odbornost nemám

Číst článek

KSČM by také chtěla vést sněmovní komisi pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů. Trvá na tom, aby předsednické pozice v těchto kontrolních komisích připadly opozici. „Hnutí ANO to akceptovalo," řekl Filip.

Po ustavující schůzi sněmovny, která se uskuteční příští týden, chtějí dát komunisté představitelům ANO zpřesněné požadavky k programovému prohlášení menšinové vlády, kterou sestavuje předseda vítězného ANO Andrej Babiš.

„KSČM nemá žádný zájem vstupovat do vlády s hnutím ANO," zopakoval Filip, podle kterého jsou programové rozdíly mezi ANO a KSČM příliš velké. Komunisté ale za jistých okolností nevylučují toleranci kabinetu.

Václav Štefan, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme