KSČM má kompletní vedení, zbývá dohodnout program

KSČM má kompletní nové vedení. Nejdřív delegáti víkendového sjezdu strany v Hradci Králové zvolili staronovým předsedou Vojtěcha Filipa, později vedení strany rozhodlo o 6-ti místopředsedech. Svým rozhodnutím dali delegáti najevo, že chtějí pokračovat v současné politice komunistů bez výraznějších změn.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Staronový šéf komunistů Vojtěch Filip | Zdroj: ČTK

Vedení KSČM za místopředsedy zvolilo Lea Luzara, který bude řídit stranickou práci, Jiří Dolejš se bude starat o odborné zázemí, Jiří Maštálka o zahraniční politiku, Jana Bystřická o politiku komunální, Čeněk Milota povede stranické hospodářství a místopředsedkyní pro média a volby je bývalá mluvčí Věra Žežulková.

Dnes se delegáti sjezdu KSČM zabývají schvalováním programových a ideových dokumentů. Jde o taktiku, které by měly komunistům pomoci k lepším výsledkům v nadcházejících krajských a senátních volbách. Delegáti proto budou hlasovat, jak Radiožurnálu řekl staronový místopředseda strany Jiří Dolejš, hned o několika zásadních materiálech: "Pro obsah naší politiky je teď nejdůležitější stanovit zaměření KSČM. Já doufám, že tyto materiály budou dobrým vodítkem pro zpracování konkrétních projektů a volebních programů na roky 2008, 8009 a 2010."

Některým z delegátů se například nelíbí, že je v komunistické straně málo mladých tváří. Podle jiných jsou komunisté málo aktivní navenek nebo nenabízejí jasné řešení současných problémů české společnosti. Komunisté také kritizovali některé postoje ČSSD.

Se sociální demokracií ale KSČM chce do budoucna spolupracovat, řekl znovuzvolený místopředseda strany Jiří Dolejš: "Chceme se přihlásit k společné levicové odpovědnosti. To je o reálné politice, o věcných návrzích a nikoliv o nějakých opozičních trucech a planém radikalismu."

Veronika Malá, Katka Brezovská, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme