Kubice nepočítá s masivními změnami

Nový ministr vnitra Jan Kubice se dnes ujme svého úřadu. Žádné zásadní personální změny zatím neplánuje. Chce se nejdřív setkat s náměstky a šéfy policie a hasičů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý ředitel ÚOOZ Jan Kubice se stane novým ministrem vnitra

Bývalý ředitel ÚOOZ Jan Kubice se stane novým ministrem vnitra | Zdroj: ČTK

„Přebírám resort v nelehké situaci, v nelehké době. Věřím, že se v něm velmi rychle orientuji. Nepředpokládám, že by jakékoli změny měly být masivní – alespoň ne v počátku,“ uvedl ministr.

Předseda nezávislého odborového svazu policie ČR Milan Štěpánek v Ranním interview Radiožurnálu řekl, co si o jmenování právě Jana Kubiceho myslí:

„Já se domnívám, že pan Kubice má určité plus v tom, že je to bývalý policista. A předpokládám, že jako takový se nebude vyjadřovat o svých kolezích, že jsou to lemplové, že nepracují. Vedle toho je tady určité negativum, pro funkci ministra vnitra je potřeba mít veliký rozhled, protože vnitro není jen policie, jsou to hasiči, je to veřejná správa. Je to složitý resort.“

Místopředseda vlády Radek John krátce před odchodem z postu ministra vnitra jmenoval policejního ombudsmana. Tím se stal jeho náměstek a neúspěšný uchazeč na policejního prezidenta Viktor Čech. Podle předsedy odborového svazu policie Milana Štěpánka ale tato funkce nemá smysl.

"Jednak to nařízení ministra vnitra o ombudsmanovi postrádá jakýkoli zákonný základ. Za druhé, funkce ombudsmana byla zřízena, pokud je mi známo za účelem ochrany práv a oprávněných zájmů příslušníků a zaměstnanců v rámci pracovních a služebních vztahů ale vykonává ji náměstek vnitra. To znamená, že ombudsman je přímo podřízen nejvyššímu představiteli zaměstnavatele a vedoucímu resortu, takže jeho nezávislost je iluzorní."

Milan Kopp, Lenka Šumová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme