M. Zeman pro odškodnění sudetoněmeckých antifašistů

Česká vláda uvažuje o tom, že odškodní antifašisty z řad sudetských Němců. Po setkání se slovenským premiérem Dzurindou to potvrdil šéf české vlády Miloš Zeman. Podle něho by se mělo jednat o desítky, nanejvýš stovky osob. Zeman dodal, že si váží sudetoněmeckých antifašistů, kteří aktivně bojovali proti nacistickému režimu, a těch, kteří trpěli v koncentračních táborech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

M. Zeman a M. Dzurinda | Foto: Michal Krumphanzl

Zeman se také vyjádřil k osobě bavorského premiéra Edmunda Stoibera."Pokud jde o pana Stoibera, uvědomuji si, že jde o kandidáta na spolkového kancléře a domnívám se že existuje vážná obava, že jeho zvolení kancléřem by dalšímu rozvoji česko německých vztahů příliš neprospělo," uvedl Zeman.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Zeman k E. Stoiberovi

Stoiber v neděli na Sudetoněmeckých dnech v Norimberku řekl, že se Česká republika musí závazně zbavit "Benešových dekretů". Stejně jako v minulých letech tímto požadavkem vstup ČR do Evropské unie nepodmínil, přestože hovořil o jejich neslučitelnost s hodnotami společenství. Stoiber ujistil, že v případě zvolení kancléřem se bude o zájmy vysídlenců zasazovat.

Milan Kopp, Jana Ulbrychová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme