Malešická spalovna bude kvůli následkům požáru několik dní mimo provoz. Odpad poputuje na skládky

Spalovna v pražských Malešicích, kde ve středu hořela jedna z budov, bude mimo provoz několik dní až týden. Odpad se mezitím bude vozit na skládky okolo Prahy. V řádu dní by pak měly začít fungovat dvě ze čtyř linek spalovny, které běžný provoz zvládnou. Ve čtvrtek to řekl Radim Mana, mluvčí Pražských služeb, které zařízení provozují.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zásah hasičů v malešické spalovně, kde hořela technologie, nikoli odpad | Foto: Leoš Kučera | Zdroj: hasiči Praha

Požár podle odhadu způsobil škodu v řádech nižších stovek milionů korun, příčina se zatím podle mluvčího vyšetřuje.

Hasiči dohasili požár ve spalovně v Malešicích. Škody odhadují na stovky milionů korun

Číst článek

Požár v jedné z budov vznikl ve středu odpoledne, podle hasičů tam hořely rekonstruované technologie na čištění spalin. Zasahovalo deset profesionálních a devět dobrovolných jednotek, používaly také výškovou techniku. Na další budovy se oheň nerozšířil a hasiči ho za necelé dvě hodiny dostali pod kontrolu.

Spalovna má čtyři kotle, které v posledních letech postupně rekonstruuje. Mana řekl, že celková odstávka potrvá několik dní až týden, poté začnou fungovat první dva kotle. V tomto režimu už podle něj spalovna fungovala v době rekonstrukce. „Není to nic mimořádného, je to něco, na co jsme zvyklí,“ uvedl.

Po spuštění provozu budou kotle spalovat už navezený odpad, až poté začne zařízení přijímat nový. Mezitím budou popeláři odpadky odvážet na skládky v okolí metropole. „V okolí Prahy jsou tři nebo čtyři skládkovací zařízení, která máme domluvená,“ uvedl Mana.

Ve spalovně v Malešicích končí naprostá většina pražského odpadu. Provozují ji Pražské služby, které mají na starost svoz a likvidaci odpadu v metropoli. Firmu vlastní hlavní město.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme