V domě v Litovli vybuchl plyn, popáleného transportoval vrtulník do ostravské nemocnice

Hasiči v sobotu večer zasahovali v Litovli na Olomoucku, kde v rodinném domě vybuchnul plyn. ČTK to řekl mluvčí hasičů Radek Buryánek. Jeden člověk byl zraněn, utrpěl popáleniny na celém těle. Dům je poničen. Ze sousedních domů bylo evakuováno devět lidí, mezi nimi dvě děti. Statika domů však výbuchem poškozena nebyla.

Aktualizováno Litovel (Aktualizováno: 21:09 25. 9. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči zasahují v Litovli na Olomoucku, kde v rodinném domě pravděpodobně vybuchl plyn. (ilustrační foto) | Foto: Hasičský záchranný sbor ČR

Zraněný byl podle mluvčí Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje Lucie Mikiskové mladý člověk.

„Utrpěl popáleniny na celém těle, utrpěl inhalační trauma, musel být převeden na umělou plicní ventilaci,“ řekla Mikisková.

Zdravotníci jej transportovali vrtulníkem do popáleninového centra ostravské fakultní nemocnice.

👉👨‍🚒 Výbuch plynu, v rodinném domě, ve městě Litovel řešily jednotky HZS Olomouc a Litovel.
👉👨‍🚒 Na místě výbuchu jedna zraněná osoba, která ošetřena a transportována LZS k hospitalizaci. Evakuováno 9 osob ze sousedních budov. Provedeno odpojení od energetických sítí (RB)

20:49 – 25. 09. 2021

3 43

V domě v řadové zástavbě pravděpodobně vybuchnul plyn v prvním patře. Hasiči odpojili dům od sítí. „Řádným průzkumem bylo zjištěno, že nedošlo k poškození sousedních domů,“ uvedl Buryánek. Požár po výbuchu nevzniknul. Příčina i výše škody jsou zatím neznámé. „Příčiny výbuchu jsou v šetření Policie ČR, se kterou spolupracuje náš vyšetřovatel,“ uvedl Buryánek.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme