Ministerstvo obrany kontroluje muniční sklady

Ministerstvo obrany zahájilo komplexní prověrku české armády. Jejím cílem je zajistit hladké konání listopadového summitu NATO v Praze. Prověrka je zaměřena především na systém krizového řízení, velení a spojení a na dozorčí a strážní službu. Rozšířenou kontrolu resort nařídil ve skladech zbraní a munice zneužitelných pro teroristické útoky. Právě chabou ostrahu muničních skladů zjistili nedávno příslušníci armádní speciální jednotky, kteří je z rozkazu ministra obrany Jaroslava Tvrdíka tajně sledovali.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

voják české speciálni jednotky chemického vojska | Foto: Armáda ČR

Jak Radiožurnálu potvrdil Andrej Čírtek z tiskového oddělení resortu obrany, prověrka se zaměřuje především na systém krizového řízení, velení a spojení a na dozorčí a strážní službu:

"Rozšířená bezpečnostní kontrola je prováděna na místech skladování zbraní a munice zneužitelných pro teroristické útoky. Cílem komplexní kontroly se staly všechny útvary Armády ČR. Kontrol se v noci a v průběhu rána účastnily hlavní funkcionáři Ministerstva obrany, Generálního štábu, operačních stupňů, orgány Vojenské policie a inspekce ministra obrany. Komplexní prověrka skončí dnes ve 24 hodin, ale posilující režimová a preventivní opatření budou platit minimálně do summitu NATO. U některých zařízení až do profeisonalizace jednotek vojenské policie."

Právě budoucí profesionálové z vojenské policie by pak měli převzít ochranu citlivých objektů. Chabou ostrahu muničních skladů totiž nedávno zjistili příslušníci armádní speciální jednotky, kteří je z rozkazu ministra obrany Jaroslava Tvrdíka tajně sledovali.

Markéta Kaclová, Renáta Prátová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme