Ministerstvo obrany kontroluje muniční sklady

Ministerstvo obrany zahájilo komplexní prověrku české armády. Jejím cílem je zajistit hladké konání listopadového summitu NATO v Praze. Prověrka je zaměřena především na systém krizového řízení, velení a spojení a na dozorčí a strážní službu. Rozšířenou kontrolu resort nařídil ve skladech zbraní a munice zneužitelných pro teroristické útoky. Právě chabou ostrahu muničních skladů zjistili nedávno příslušníci armádní speciální jednotky, kteří je z rozkazu ministra obrany Jaroslava Tvrdíka tajně sledovali.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

voják české speciálni jednotky chemického vojska | Foto: Armáda ČR

Jak Radiožurnálu potvrdil Andrej Čírtek z tiskového oddělení resortu obrany, prověrka se zaměřuje především na systém krizového řízení, velení a spojení a na dozorčí a strážní službu:

"Rozšířená bezpečnostní kontrola je prováděna na místech skladování zbraní a munice zneužitelných pro teroristické útoky. Cílem komplexní kontroly se staly všechny útvary Armády ČR. Kontrol se v noci a v průběhu rána účastnily hlavní funkcionáři Ministerstva obrany, Generálního štábu, operačních stupňů, orgány Vojenské policie a inspekce ministra obrany. Komplexní prověrka skončí dnes ve 24 hodin, ale posilující režimová a preventivní opatření budou platit minimálně do summitu NATO. U některých zařízení až do profeisonalizace jednotek vojenské policie."

Právě budoucí profesionálové z vojenské policie by pak měli převzít ochranu citlivých objektů. Chabou ostrahu muničních skladů totiž nedávno zjistili příslušníci armádní speciální jednotky, kteří je z rozkazu ministra obrany Jaroslava Tvrdíka tajně sledovali.

Markéta Kaclová, Renáta Prátová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme