Ministr Kavan je po operaci srdce

Vicepremiér a ministr zahraničí Jan Kavan podstoupil v pražské Všeobecné fakultní nemocnici úspěšnou operaci. Byl mu při ní klasickým způsobem voperován čtyřnásobný bypass. Při operaci mu byly přemostěny čtyři srdeční cévy a uměle vytvořenými spojkami obnoven průtok krve ke srdečnímu svalu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O výsledku čtyřhodinové operace informoval novináře přednosta druhé chirurgické kliniky kardiovaskulární chirurgie Všeobecné fakultní nemocnice profesor Ivan Vaněk, který ministra Kavana se svým týmem operoval.„Operace trvala od osmi do dvanácti hodin a proběhla bez komplikací a také pooperační průběh je naprosto normální. Pan ministr je nyní na pokoji pooperační intenzivní péče. Má normální hodnoty EKG, rentgen srdce a plic je v pořádku a biochemické hodnoty jsou v normálních mezích,“ řekl Vaněk.

V případě, že se neobjeví komplikace, bude Kavan podle Vaňka propuštěn pátý až sedmý den po operaci do domácího ošetření, dále pak záleží na pacientovi a podmínkách jeho zdravotního stavu, zda rekonvalescence potrvá 14 dní, nebo měsíc. „Až na onemocnění srdečních tepen je pan ministr zcela zdráv a i srdeční sval je naprosto v pořádku,“ řekl.

Jak Vaněk doplnil, ministr se po operaci probral k plnému vědomí. Zatím dýchá s podporou přístrojů, umělá plicní ventilace by měla být odstraněna ještě do večera.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme