Ministr Kavan je po operaci srdce

Vicepremiér a ministr zahraničí Jan Kavan podstoupil v pražské Všeobecné fakultní nemocnici úspěšnou operaci. Byl mu při ní klasickým způsobem voperován čtyřnásobný bypass. Při operaci mu byly přemostěny čtyři srdeční cévy a uměle vytvořenými spojkami obnoven průtok krve ke srdečnímu svalu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O výsledku čtyřhodinové operace informoval novináře přednosta druhé chirurgické kliniky kardiovaskulární chirurgie Všeobecné fakultní nemocnice profesor Ivan Vaněk, který ministra Kavana se svým týmem operoval.„Operace trvala od osmi do dvanácti hodin a proběhla bez komplikací a také pooperační průběh je naprosto normální. Pan ministr je nyní na pokoji pooperační intenzivní péče. Má normální hodnoty EKG, rentgen srdce a plic je v pořádku a biochemické hodnoty jsou v normálních mezích,“ řekl Vaněk.

V případě, že se neobjeví komplikace, bude Kavan podle Vaňka propuštěn pátý až sedmý den po operaci do domácího ošetření, dále pak záleží na pacientovi a podmínkách jeho zdravotního stavu, zda rekonvalescence potrvá 14 dní, nebo měsíc. „Až na onemocnění srdečních tepen je pan ministr zcela zdráv a i srdeční sval je naprosto v pořádku,“ řekl.

Jak Vaněk doplnil, ministr se po operaci probral k plnému vědomí. Zatím dýchá s podporou přístrojů, umělá plicní ventilace by měla být odstraněna ještě do večera.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme