Ministr spravedlnosti nechce stáhnout nový zákon o státním zastupitelství

Zákon o státním zastupitelství ministr spravedlnosti Robert Pelikán z hnutí ANO zřejmě nestáhne. Řekl to v České televizi. Vláda už zákon předložila poslancům. Návrh počítá i se zřízením takzvaného protikorupčního speciálu, který má stíhat korupci a hospodářské a majetkové trestné činy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) | Foto: Noemi Fingerlandová | Zdroj: Český rozhlas

„My ten zákon opravdu potřebujeme. Když se podíváte na poslední zprávu o boji proti korupci od Evropské komise, ta je před tím, než nastoupila naše vláda, tak 90 procent obyvatel se domnívalo, že korupce je rozšířená,“ vysvětlil.

„Nebyli jsme nejhorší v Evropě, máme tu i země, kde to je 99 procent. Minimum Evropské unie je ale 20 procent. A v rámci analýz, které i ty mezinárodní organizace dělají, říkají – potřebujete ten nový zákon,“ dodal Pelikán.

Ke stažení zákona se naopak kloní Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman. Obává se, že by se předloha mohla stát při projednávání předmětem „politické tvořivosti“.

Jana Čermáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme